שובר לפרסום בגוגלמכונת פסטה - בורגנות או למות

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : דודי   
רביעי, 26 אפריל 2017 16:54

בכל פעם שאני מעוניינת להסתלבט על כמה חברים מסוימים שיש לי ורוצה לעלוב בהם ברוח טובה ולגנותם בגין בורגנותם (בורגנות כשלעצמה זה לא רע, אבל בשנות ה-30 לחיים זה אפעס מעט משעשע, בעיניי לפחות) - אני אומרת להם שרק חסרה להם מכונת לחם במטבח המאובזר למשעי שלהם. אממה, לאחרונה השכלתי לשדרג את העלבונות המחוכמים שלי (כן, העדתי על עיסתי, ועכשיו גם תוך כדי משחק מילים, תתבעו אותי) ולהפוך את מכונת הלחם למכונת פסטה. שהרי מכונת פסטה זה הו כה הרבה יותר בורגני!

אבל רגע ברצינות, חוץ מלשדרג את יכולת הטחת העלבונות שלי, כבודה במקומה, מכונת פסטה היא דבר די אדיר, אם נודה בשקט באמת. אבל זה חייב להיות בשקט כי אז הלך לי הקלף. יש משהו מרנין ובריא (גם נפשית) בלהשקיע בבית באוכל של עצמנו במקום לקנות אותו מוכן, ואני לא מדברת רק על מסעדות. אני מדברת על אוכל מוכן לאכילה, החל בשימורים, דרך מגוון אריזות תבשילים מזעזעות למיקרו וכלה בחטיפים או סנדוויצ'ים.
נכון שלא תמיד יש המשאבים או היכולת או הידע או החשק או הזמן לבשל לעצמנו ארוחה בבית, אפילו פשוטה, שלא לדבר על ממש לייצר את חומרי הגלם מחומרי הגלם. אבל הו, הסיפוק! וזה לא רק סיפוק כאמור, זה ללא ספק יותר בריא לגוף ברוב המקרים וזה בהחלט ללא צל של ספק בריא לנפש. טוב נו, אולי אני משליכה קצת מעצמי ומאהבתי להמצאת מתכונים והתנסויות במחלקת הבישולים, אבל אני ממש בטוחה שכשנותנים הזדמנות ופותחים קצת את הראש, זה באמת יכול להיות נחמד. גם אם זו חוויה חד פעמית.

אז מכונת פסטה היא דבר נהדר, כאמור, לא רק בשביל הסיפוק שתרגישו כשתגישו לאורחים את הפסטה ותגידו "זה אני הכנתי. אה כן, גם את הפסטה" (למרות שבינינו, בשבילי זה די מספיק), אלא גם כי כמו שציינתי בפסקה קודמת, זה פתח נהדר להתנסויות וניסויים. ואני, חובבת ניסויים הנמנעת מגלוטן שכמותי, הייתי מנסה על מכונת הפסטה הזו (לו הייתה לי), כל סוג קמח נטול גלוטן אפשרי. קמח עדשים, קמח אורז, קמח סויה, טפיוקה, קמח קינואה, קמח תפוחי אדמה ובקיצור, קמחים של קמח. ואני די בטוחה שהייתי מייצרת לעצמי ולאנשים כמוני מגוון אופציות נהדרות שיכולות להחליף את הפסטה המסורתית ואני אומרת את זה בפה מלא על אף שברור לי שאני מסכנת את חיי כרגע, במיוחד אם יש פה איטלקי שקורא את זה במקרה. סורי נוט סורי, כמו שאומרים.

לסיכומו של עניין, חרף העובדה הקשה והמצערת שמכונת פסטה היא אלמנט מאוד בורגני שקצת מתנגש עם גיל 30 וחיים בדירה שכורה מתפוררת בתל אביב, אם היו מציעים לי אחת כזאת בואו נגיד שלא הייתי טומנת ידי בצלחת. הייתי מרגשת מאוד ומאמצת אותה ופשוט מחביאה אותה טוב טוב בכל פעם שמישהו היה מגיע לבקר בדירה השכורה והמתפוררת שלי. מצד שני, איך אז אוכל להתפאר בכך שאני הכנתי את הפסטה? 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים