שובר לפרסום בגוגלמחזור אלקטרוניקה והיתרונות של זה

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : שי דניאל   
ראשון, 22 אפריל 2012 19:21

מוצרי אלקטרוניקה רבים מאוד נשלחים לרוב אל הפח, אמנם כמות בינונית בלבד מועברת אל המחזור. פסולת ש מכילה מוצרי אלקטרוניקה, מסוכנת לסביבה משום שהיא מכילה חומרים רעילים, וש מעכירים באופן ישיר הן את מי התהום שנוצרו בארץ ישראל והן את האדמה. בעולם הנוכחי, אנו עדים למודעות בנושא למחזור אלקטרוניקה, אולם לא קיים ספק כי ענף המיחזור עוד בחיתולים והדרך עדיין ארוכה עד היום שישראל יכולה להיות במצב האופטימאלי באשר למחזור ושמירה מקסימאלית אודות איכות הסביבה.מה המעלות שקיימות במיחזור אלקטרוניקה?

מחזור אלקטרוניקה נותן לכל המעוניינים להפוך את אותו מכלול הרעלים הפוגעים למוצרים אותם רצוי להפיק מתוכם שימוש חוזר ותועלת גבוהה. ממכלול המכשירים האלקטרונים אותם הינכם ממחזרים, ניתן להכין מוצרים חדשים. באמצעות המחזור ניתן לבלום מהרעלים לחלחל בדרך אל הקרקע ואל מי התהום, ככה לתמורה הזאת ערך חשובה בשמירה בעניין איכות העולם שלנו.

דרך המיחזור

כמעט בכל מוצר אלקטרוני ישנם כמות מכובדת של חומרי גלם מהם הוא עשויי לרבות: פלסטיקה, ברזלים, סוללות, מעגל חשמלי ועוד. בשלב הראשוני שנמצא ב המחזור ממיינים כל אביזר עפ"י חומרי הגלם הנבדלים ממנו הינו נעשה ובהתאם, ממחזרים כמעט כל חומר גלם לחוד. בשביל שלא נמצא עצמינו בעוד מספר שנים מעכשיו, מסתובבים בקרב ערמות זבל אלקטרוני, הכרחי להירתם למחזור אלקטרוניקה, על אף שהתהליך אינו פשוט.

ארץ ישראל והקשר למיחזור אלקטרוניקה

מדינת ישראל להבדיל ממדינות שונות ברחבי תבל (אמריקה והמערב), נכון להיום לא מתקדמת מספיק בכל מה שקשור למחזור אלקטרוניקה, אולם לא קיים ספק בגלל ש המודעות גדלה עם העת. ארצות הברית ואירופה הבינו ממש טרם מספר מועט של שנים אחר הסיכון שעומד זריקת פסולת אלקטרונית במקום מחזורה ומשום כך אגודות רבות בשוק מתמחות בתהליך ומציעות את התהליך הנצרך והחיוני היום.

בארץ הינכם יכולים למצוא מגוון חברות בודדות אשר מאפשרות את השרות, על ידי זה שכל אגודה אחראית לתהליך המיומן שכרוך במחזור. לפי רוב החברות ייקחו צד חשוב בהבאת המוצרים האלקטרונים אותם הינכם זורקים רק אל פח הזבל, הם ככל הנראה ימחזרו את מרב הפסולת לרבות מחזור הברזל ובמקרים אלו או אחרים אפילו ירכשו פסולת אלקטרוניקה ממפעלים, או אגודות בישראל. 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים