מוצרים לתינוקות

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אבנר כהן   
רביעי, 02 ינואר 2013 12:37

זוגות המתכננים להגדיל את המשפחה בין אם זה תינוק ראשון או שני ויותר, צריכים לקחת בחשבון שבחירת מוצרים לתינוקות זו משימה לא קלה. כמות היצרנים בארץ ובעולם ומספר החנויות הרבות המתמחות במוצרי צריכה לתינוקות היא גדולה וההיצע הרב רק מבלבל את הקונים, ההורים.בדרך כלל יוצאים ההורים בשליש האחרון של ההיריון לחנויות לקבל מושג על כל מה שהן מציעות ומה התקציב שעליהם להכין לקראת הלידה. את המוצרים לתינוקות צריך לבדוק בקפידה הן מבחינה בטיחותית והן את איכותם. כל מוצרי התינוקות מהארץ ומחוץ לארץ חייבים תו תקן ממכון התקנים הישראלי. מוצרים שאין להם תו תקן יכולים להיות מסוכנים לתינוק ואף הורה לא ירצה לסכן את התינוק שזה עתה נולד.  בדיקת איכות המוצר וטיב החומרים שממנו הוא עשוי חשובה אף היא. איכות גרועה יכולה להביא להתפרקותו של המוצר ולהוות סכנה בריאותית. רצוי לרכוש את כל המוצרים לתינוקות מתוצרת חברות ידועות ומפורסמות בתחום הפריט הנרכש.

בשוק מוצרי התינוקות יש מגוון רחב של פריטים להם זקוק תינוק לגידולו הנאות. מוצצים עשויים מחומר בריא ועד מיטות ושידות. מפאת אמונות תפלות לא רוכשים ציוד ופריטים ומכינים את החדר לתינוק לפני היוולדו. יש המאמינים שהכנת החדר והציוד מראש הוא עין הרע לתינוק. הורים רבים, במיוחד אלו שזו לידתם הראשונה, יוצאים כאמור בשליש האחרון של ההיריון לסיור בחנויות לממכר ציוד לתינוקות לבחון את הפריטים ומחיריהם.  בכל החנויות נהוג לתת להורים טופס עליו מפורטים כל פריטי החנות ובעזרת עובד מעובדי החנות עוברים על הרשימה ומסמנים את הפריט הרצוי. לפעמים הקנייה מתפצלת בין מספר חנויות. רשימות אלו נשארות בחנות עד למועד הלידה.

בסמוך ליציאת האם והתינוק מבית החולים מגיע משלוח מהחנות עם כל הפריטים הנבחרים.  הורים שלהם זו לידה שנייה ויותר ושמרו מהלידה הקודמת חלק מהמוצרים, כמו מיטה, עגלה, לול, אמבטיית רחצה ועוד, יכולים להשתמש בלידה הנוכחית במוצרים אלו וזה מוכיח שרכישת מוצרים תקניים איכותיים וחזקים חוסכים כסף רב בעתיד.  לקראת הלידה, להורים שיש ציוד מלידה קודמת, צריכים להשלים מוצרים שאינם ניתנים להעברה מילד לילד כמו בקבוקים, מוצצים או פריטי לבוש ראשוניים.

במסיבות הברית מילה והבריתות מביאים האורחים מתנות שחלק מהן יוחזרו לחנויות מהן הם נרכשו ואז יכולים ההורים להשלים את החסר. אתרים באינטרנט למוצרי תינוקות יכולים לתת להורים מידע רלוונטי והכוונה לחנויות בהן ניתן לרכוש את הציוד הנדרש. מאחר ועלות המוצרים אינו זול כדאי לבוא לחנות מוכנים מראש. בעבר היו שתיים שלש חברות בארץ לרהוט חדרי תינוקות ועלות מחירי הריהוט המיובא, אילצו הורים רבים לרכוש את המוצרים תוצרת הארץ.

כיום יש חנויות שעדיין מוכרות את אותה תוצרת אולם החנויות והמפעלים הרבים המצויים בארץ והיבוא שמחירו ירד, דחקו את אותן חנויות הרטרו.  לאור הביקוש למותגים גם בתחום המוצרים לתינוקות נפתחו בארץ חנויות בוטיק לבגדי תינוקות. מחירי הבגדים גבוהים בהרבה מהמחירים בחנויות לממכר בגדי ילדים והן בדרך כלל משמשות מקום קניית מתנות. השימוש בבגדי תינוק הם לתקופה קצרה וזאת גם סיבה מספיק טובה לרכוש מוצרים שעלותם אינה גבוהה במיוחד ולנצל בתקופה הקצרה את הלבוש ולא למצוא בארון אריזות שטרם נפתחו ותוכנן אינו מתאים לתינוק.

כל אחד חושב שהוא יודע היטב מה הוא רוצה ומה טוב עבור התינוק שלהם העומד להיוולד. הורים שלקראת הלידה קראו את כל ספרי ההכנה ללידה, חושבים שהם בקיעים בכל, טוב יהיה אם ישמעו לחוות דעת הורים אחרים בכל מה שקשור להכנת ורכישת דברים לקראת הלידה. 
מאמרים נוספים :

» יועצת הנקה לאם

אין ספק שגוף האישה משתנה משמעותית במהלך ולאחר ההיריון. משקל עודף שנצבר, ורידים שבולטים ברגליים ובכלל העומס שמצטבר על הגוף ועל הרגליים הופכים את התקופה לחוויה לא מרנינה בכלל. אך לחלק מהנשים יש בעיה נוספת שנוצרת בעקבות...

» יום הלידה קרב - אני רוצה סלקל!

יום הלידה הולך וקרב?כשילד מתווסף זאת התרגשות גדולה אבל גם תחוש, אחריות רצינית. הימים הראשונים מאופיינים בהמון דאגה, האם המיטה מתאימה? למה הוא בוכה? יש לו חום? וכמובן גם באינספור בחירות שעליכם כהורים להתעסק איתן.אחת...

» חשיבותם של מוצצים טובים

רוצים להיות הורים, אבל אינכם יודעים מה מצופה מכם? לפני הכל תנשמו עמוק, אין סיבה לדאוג ולהיכנס לפאניקה. כיום לסדר חדר יפה לפצפון זו כבר ממש לא מטלה מורכבת!כשאנשים הופכים להורים הם מאוד מהר נחשפים לבעיות ודאגות שכמובן שכלל...
STU2

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים