שובר לפרסום בגוגלמוסכים בירושלים

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : דידי   
שלישי, 17 אוקטובר 2017 09:04

בעלי רכב נזקקים לגשת למוסך לטיפול תקופתי לרכב, תיקון תקלה שצצה מעת לעת, או חלילה לתיקון הרכב לאחר תאונה. יהיה מקום המגורים של בעל הרכב אשר יהיה, בחירת מוסך אינה תמיד החלטה פשוטה. מעבר לשיקול הכלכלי, ישנן חששות שעולים בקרב בעלי רכב רבים עקב הידע הדל שלהם בתחום מכונאות הרכב והחשש ליפול קורבן לרמאות מצד המוסך.אחת השאלות שעולות אצל בעלי רכב רבים היא האם לטפל ברכבם במוסך כללי או מוסך יבואן. כדי לענות על השאלה הזאת רצוי ראשית להפריך טעות נפוצה. יש שסבורים שטיפול ברכבם במוסך כללי משמעו איבוד אחריות היצרן. הדבר אינו נכון. יש לדעת כי חוק ההגבלים קובע שכל בעל רכב בישראל רשאי להכניס רכבו לטיפול במוסך כללי, מבלי לאבד את אחריות היבואן, כל עוד מדובר במוסך מורשה מטעם משרד התחבורה.

אם כן, בפני כל בעל רכב עומדת האפשרות לבחור באופן חופשי וללא חשש בין מוסך מורשה כללי או מוסך יבואן. למעשה, ניתן אפילו להעביר את הרכב טיפולים תקופתיים שוטפים החל מן הטיפול הראשון במוסך כללי מורשה מבלי לאבד את האחריות ואת האפשרות לטפל בתקלות בגבולות האחריות במוסך היבואן אם עולה הצורך.

אם כן, מה צריך בעל רכב לבדוק כדי להחליט בין מוסך בירושלים שהינו מוסך יבואן ובין מוסך כללי?

באופן טבעי, עלות הטיפול ברכב הינה שיקול משמעותי עבור בעלי רכב רבים. היות וההוצאות השנתיות על אחזקת רכב יכולות להסתכם לעיתים בעשרות אלפי שקלים, אם ישנה אפשרות לקבל טיפול רכב מקצועי במחיר זול יותר, הרי שבעלי רכב יעדיפו זאת על פני הוצאה מיותרת.

בהיבט זה, בעלי רכב רבים בוחרים לטפל ברכבם במוסך מורשה כללי שכן לרוב העלות תהיה נמוכה עד כדי עשרות אחוזים מהטיפול ברכבי יבואן. הסיבה לכך היא עלות שעת העבודה של מוסכי יבואן לעומת מוסכים כללים כמו גם עלות חלקי החילוף בהם נעשה שימוש. לדוגמא, בעל רכב יונדאי יעדיף להכניס את רכבו לטיפול של מוסך יונדאי בירושלים שהינו מוסך כללי ולאו דווקא במוסך היבואן.

מוסכי יבואן/יצרן לרוב מציעים לבעלי רכבים רכישת חלקי חילוף מקוריים בלבד, ועלותם של אלו גבוהה יותר באופן משמעותי מחלקי חילוף שאינם מקוריים אך עומדים בתקנים ומתאימים לרכב. אמנם החוק מחייב את מוסכי היבואן לאפשר ללקוח לבחור בין חלקי חילוף מקוריים לחלופיים אך בפועל למוסכי היבואן אינטרס למכור את חלקי החילוף המקוריים המשווקים על ידי היבואן. לעומת זאת, למוסך מורשה כללי אין המחויבות מול היבואן ולכן יציע ללקוחותיו חלקים חלופיים איכותיים ותקניים בהתאם לדגם הרכב ככל שהתקלה מאפשרת זאת. בכך, יכול להיחסך לבעל הרכב לא מעט כסף.

גם הטענה שבמוסך יבואן תקבלו שירות מקצועי יותר לעומת מוסך מורשה אינו בהכרח נכון. מוסך סקודה בירושלים, לדוגמא, שהינו מוסך כללי אך מנוסה בטיפול ברכבי סקודה ומקפיד על השתלמויות עובדיו, יכול להעניק שירות מקצועי ועדכני בכל הנוגע למערכות רכבי קיה, לא פחות ממוסך היבואן. 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים נהגים ושליחים

חיפוש עבור נהגים - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים