שובר לפרסום בגוגלמה עושים במקרה של תאונה?

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אלי   
ראשון, 30 נובמבר 2014 08:02

תאונת דרכים היא דבר לא נעים. פעמים רבות קורית תאונה שלא באשמת הנהג אלא באשמת נהגים אחרים, עוברי רגל שהתפרצו לכביש, אקלים קיצוני ששרר כמו רוח וגשם חזקים, שמש מסנוורת מאוד, חום כבד המסיח את דעת הנהג, כביש חלק ועוד גורמים שונים ורבים. לעיתים הנהג כלל אינו אשם בתאונה אך לרכבו נגרם נזק גדול. את הנזק לרכב הביטוח כמובן יכסה וישלם על הנזקים השונים שנגרמו לפח ולחלקים פנימיים של הרכב שלכם. אך מה בנוגע לירידת ערך הרכב לאחר תאונה?מה לעשות במקרה של תאונה? איך נדאג שתתקיים שמירת ערך הרכב? את זה כדאי לדעת ולהכיר לפני שתצטרכו למכור אותו.

 

מה שקורה לאחר תאונה שאינה רק שפשוף או מעיכה עדינה של הפח, הוא ששמאי מטעם חברת הביטוח מגיע אל רכבכם ובודק מהו הנזק הנגרם למכונית האהובה שלכם.ערך הרכב הוא הקובע כמה המכונית תהיה שווה כשתרצו למכור אותה ליד שנייה, והדבר אומר שאם ירדו אחוזים גבוהים, הרכב שלכם שווה פחות וחברת הביטוח משלמת רק חלק מזה בהתאם לביטוח.

 

הערכת ירידת ערך היא חשובה ביותר כיוון שהיא קובעת מהו נזקו של הרכב ולעתיד לכשתרצו למכור אותו- בכמה ירד ערכו של הרכב. הבעיה מתחילה כאן משתי סיבות- דבר ראשן אתם הולכים למכור רכב שעבר תאונה וערכו אמור לרדת בהתאם לכך- כך שהשמאי חייב להיות מדוייק בדבריו ובאחוזים בהם ירד ערך הרכב. כדי שהקונה לא יתווכח על המחיר הגבוה מדי לטעמו.

 

בנוסף הדבר חשוב כיוון שלכם ישנה השתתפות עצמית באחוזים מסויימים על פי החוזה שלכם עם חברת הביטוח, כאשר מדברים על השתתפות מסויימת בירידת ערך הרכב שלכם לאחר התאונה. דבר זה עלול לעלות לכם ביוקר במידה ומדובר בשמאי לא מקצועי או שמאי הנוטה לטובת חברת הביטוח שלכם ולא אליכם. כמובן שלא ניתן לומר שכל חברות הביטוח מעסיקות שמאים מטעמם אשר מטים את התוצאה לטובת חברת הביטוח וכנגד המבוטח, אך היו מקרים מעולם ולכן חשוב להיות ערים לכך לאחר תאונה שיש בה צורך ששמאי יעריך את גודל הנזק.

 

טוב לדעת כי ניתן להזמין שמאי אחר מטעמכם על מנת שהוא יבצע את ההערכה של ירידת ערך הרכב וכך תוכלו לבחור בשמאי שאתם סומכים עליו ומקבלים את דבריו ללא חשש שהוא מטה את הכף לטובת חברת הביטוח שלכם. אז למדנו מה לעשות במקרה של תאונה ואיך נדאג שתתקיים שמירת ערך הרכב- אם אתם חוששים מחברת הביטוח שלכם, תוכלו להזמין שמאי מטעמכם על מנת שיבצע את ההערכה שלו ואתם תהיו שקטים ובטוחים שמדובר במישהו שאינו מטעם חברת הביטוח ועלול להטות את החלטותיו אליהם.

 

  
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים נהגים ושליחים

חיפוש עבור נהגים - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים