שובר לפרסום בגוגלמה הקשר בין הייטק ונדל"ן?

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : moneyv   
ראשון, 19 מאי 2019 23:59

אחד השווקים הקשוחים ביותר הוא שוק הנדל"ן. לעיתים נדמה כי תהליכי העבודה בשוק זה קפאו בזמן, שנים רבות מאחור. עולם הבנייה הוא עולם מלא בירוקרטיה, תקנות וגורמים רבים מאוד אשר חוברים יחד, ואותם יש לסנכרן. כל אלו, הופכים את שוק הנדל"ן לקרקע פורייה עבור יזמים טכנולוגיים, אשר עובדים על פרויקטים שמהותם היא להקל ולייעל תהליכי עבודה בתחום הבנייה. כיום ישנן חברות גדולות אשר מחפשות סטרטאפים להשקעות בתחום הנדל"ן, מכיוון שאלה תופסים תאוצה רבה לאחרונה. רמי ברכה עם מספר טיפים בנושא.

כיצד הטכנולוגיה יכולה לייעל תהליכים בשוק הנדל"ן?

על פניו, נדמה כי תחום ההייטק יוכל לסייע לעולם הבניה בתהליכי הבניה הפיזיים, אך למעשה הייטק יכול לתרום באספקטים רבים נוספים, הנה כמה דוגמאות:

  • תהליכי עבודה: טכנולוגיות נדל”ן עשויות להקל על תהליכי עבודה. זוהי עובדה ידועה כי עסקאות נדל”ן אורכות זמן רב מאוד, ובהן מעורבים מספר גדול של גורמים. כמו כן, כמות הבירוקרטיה, הניירת, המיסים, וכן הלאה הם מרובים. בקרוב תהיה טכנולוגיה אשר תייעל את כל ההתנהלות התוך העולם הסבוך הזה, מה שיחסוך משאבים רבים לכל הנוגעים בדבר.
  • עיצוב: בתחום העיצוב ישנו פיתוח של מוצרים טכנולוגיים אשר יצמצמו שימוש בחומרים, יקטינו כמויות פסולת ויפחיתו עלויות בצורה משמעותית.
  • ניצול שטחי נדל"ן: ישנם יזמים אשר מפתחים טכנולוגיה שתאפשר ניצול אופטימלי של שטחי נדל"ן, כאשר הדבר מתבצע באופן כזה בו נעשה חיבור בין מבנים שנעשה בהם שימוש חלקי, בשעות מסוימות, ובשאר הזמן הם עומדים ריקים. כך לדוגמה, מקומות בילוי, אשר פועלים בשעות הלילה בלבד, ניתן לנצל לשימוש בשעות היום למטרות אחרות.
  • הדמיה בתלת ממד: כאן ישנה השפעה על הבניה עצמה. מדובר ביכולת להדפיס דגמים בתלת ממד של המבנה כולו, ולדעת במדויק כיצד יראה כל חלל בו.
  • פיננסי: גם בתחום הכלכלי ישנה טכנולוגיה מתפתחת, אשר תוכל לסייע לנהל עסקאות בפן הכספי, באופן וירטואלי, ללא אדם אשר ינהל אותן.

לסיכום, אלו הן רק כמה דוגמאות אשר מתפתחות בימים אלו, בעזרתן ניתן לייעל את תחום הנדל"ן בעולם כולו, ואין ספק כי בעתיד פני הדברים יהיו אחרת לחלוטין מכפי שהם מתנהלים כיום.


 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים