מה היתרונות של חטיף חלבון על פני אבקת חלבון?

הדפסה
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : דוד כהן   
שלישי, 04 יוני 2019 11:48

מהפיכת איכות החיים שאנו עדים לה בעשור האחרון גורמת ליותר ויותר אנשים לעשות ספורט, לרצות לאכול בריא יותר, לחטב את הגוף שלהם וליהנות מאורח חיים טוב יותר. הבעיה היא שבמרוץ החיים הקדחתני שאנו חיים בו קשה מאוד למצוא זמן לארוחות טובות ואנו כל הזמן רצים ממקום למקום וממהרים, בין אם זה לקום בבוקר להתאמן ולרוץ לעבודה, או ללכת להתאמן מיד עם החזרה הביתה מהעבודה במקום להשקיע זמן במשפחה. החוסר בזמן אינו יכול להפריע להידללות בתזונה שלנו ועל כן אנשים רבים דואגים להצטייד במהלך היום בחטיפי חלבון עשירים ומשביעים.

מהם היתרונות של חטיפי החלבון?

  • תחושת שובע – חטיפי החלבון מספקים לנו תחושה של שובע על אף שמדובר בחטיפים קטנים.
  • סיבים וערכים תזונתיים – החטיפים בנויים בצורה כזו שלא רק שהם מספקים לנו את מנת החלבון היומית הנדרשת לנו אלא גם סיבים וערכים תזונתיים אחרים החשובים לגופנו.
  • תחליף לארוחה – אלה יכולים לשמש בהחלט כתחליף ראוי לארוחה, במיוחד כאשר אנו ממהרים ואיננו יכולים לעצור לארוחה ראויה.
  • קטנים וקלים לנשיאה – קל מאוד לשאת אותם בכיס או בתיק, לשלוף כשרעבים או צריכים לצרוך חלבון מיד לאחר האימון.
  • לא יקרים – בעלות של כמה שקלים לחטיף אין ספק כי אלה פותרים לנו בעיות רבות. אין זה אומר שנוכל לחיות כל היום על חטיפי חלבון אולם הם בהחלט יכולים להחליף לנו ארוחה ביום או לסגור לנו פינות כשצריך.

כדאי לשים לב – מרבית חטיפי החלבון עשירים בסוכרים שונים ועל כן אתם רוצים לצרוך אותם בתבונה ולא בצורה מופרזת כדי לשמור על הבריאות שלהם ומניעת צריכת סוכרת מיותרת.

האם אבקת חלבון מועילה או מסוכנת?

על ההשוואה בין אבקת חלבון שמתאמנים רבים צורכים באופן קבוע לבין חטיפי חלבון כבר כולם חוקרים ומנסים להבין לכאן או לכאן מה עדיף. בעוד שאין הוכחות מוצקות לכך שאבקות חלבון באמת מסייעות לנו לבניית השרירים, הרי שיש הוכחות שאלה מסוכנות מאוד לבריאותנו ובמקרים מסוימים אך עשויות להכיל חומרים העשויים לגרום למוות. על כן אנו ממליצים על חטיפי חלבון וכן לחקור היטב באילו תוספים או אבקות אתם צורכים, באם אתם צורכים כאלה.


www.mgweb.co.il
 
מאמרים נוספים :

» סקירת שוק המוצרים ללא גלוטן בישראל

כעשר אחוז מהאוכלוסייה לא צורכים גלוטן בכלל. שווי השוק של מוצרים ללא גלוטן בישראל צמח תוך שנים בודדות מעשרות מיליונים למאות מיליונים.  בשל הביקוש ההולך וגדל, עם הזמן נוספים עוד ועוד סוגי מוצרים לשוק שאינם מכילים גלוטן...