שובר לפרסום בגוגלמהם היתרונות של מחשוב ענן?

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : עוז   
שישי, 30 ינואר 2015 18:37

מחשוב ענן מציע מספר יתרונות לעסקים ומאפשר להם להשתמש בשירותים שכוללים תשתיות, יישומים ושטחי אחסון בעלויות נמוכות, יחסית. זאת כיוון ששירותים אלה, שמוצעים ונוצרים על ידי ספק שירותי הענן, משחררים את העסק מהצורך לרכוש תשתיות נוספות ולשלם עבור אישורי שימוש בתוכנות השונות.

התשלום עבור מחשוב ענן הוא במודל של "תשלום לפי השימוש" שמאפשר ללקוח גישה למשאבי מחשוב שונים במהירות רבה ובמינימום מעורבות של הלקוח. במחשוב ענן הלקוח משלם רק עבור המשאבים שבהם הוא משתמש והוא לא צריך להגדיר תשתיות או לרכוש את התוכנות.

למחשוב הענן יש מספר יתרונות משמעותיים, הוא תורם להפחתת העלויות של העסק, מציע תחזוקה קלה ומאפשר לעסק הקצאה מחדש של המשאבים. כתוצאה מכול אלה – הלקוח נהנה מגידול ניכר ברווחים שלו. בנוסף, מחשוב ענן מסייע גם לשמירה על הסביבה. כיצד הוא עושה זאת?

 • מחשוב ענן מסוגל להקל על משאבי המחשוב של הלקוח בכול פעם שהלקוח דורש זאת.
 • שירותי מחשוב ענן אמורים לספק גיבוי ענן בזמן אמת.
 • מחשוב ענן אמור לספק את צרכי הלקוחות מבלי לערב את הלקוחות בניהול השירות.
 • ישנם כמה סוגי שירותים מבוססי ענן:

  שירותי SaaS  - Software as a Service – זוהי הצורה הנפוצה ביותר של שירותי ענן. ספק השירות מציע ללקוח תוכנה שתומכת בשירותי המחשוב בהתאם לדרישת הלקוח. התוכנה נבנית על ידי ספק השירות אבל משתמשי הקצה יכולים להגדיר אותה כך שתתאים לצרכים שלהם.

  שירותי PaaS – Platform as a Service – שירות זה מציע ללקוחות פלטפורמה שמשמשת למטרות שונות כמו פלטפורמה למפתחים על מנת שיוכלו לבנות, לבחון ולארח יישומים שמאפשרים גישה למשתמשי הקצה.

  שירות IaaS – Infrastructure as a Service – שירות זה מציעה תשתית לפי דרישה. התשתית יכולה להיות כול דבר, החל משרתי אחסון וכלה ביישומים למערכות הפעלה. רכישת תשתית או שכירתה במודלים המסורתיים יכולה להיות מאוד יקרה, והצטרפות לשירות IaaS מאפשרת ללקוח חסכון בהוצאות, בחלל המשרד ובכוח האדם הדרושים להקמה של התשתית ולתחזוקה שלה. שירות זה מאפשר ללקוח לשלם אגרה ולהשתמש בתשתית שמציע ספק הענן, לפי הצרכים שלו.   
  STU2

  רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

  חיפוש מהיר בגוגל

  מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים