שובר לפרסום בגוגלמדריך מקוצר לקופות גמל להשקעה

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אלי   
שלישי, 22 נובמבר 2016 17:28

בשבועות האחרונים פורסמו בעיתונות הכלכלית בישראל מספר כתבות אשר בישרו על השקת מוצר פיננסי חדש בשוק ההון- קופות גמל להשקעה. על מנת להכיר טוב יותר את קופות הגמל החדשות ואת מאפייניהן, נציג כעת מספר עובדות יסוד ביחס לקופות אלו.

מי ינהל את קופות הגמל להשקעה?

תקנות החוק המאפשרות את הפעלתן של קופות גמל להשקעה אושרו בכנסת ביוזמת משרד האוצר, אולם הקמת הקופות בפועל וניהולן נמסר לידי השוק הפרטי- בשבועות הקרובים יחלו מרבית הגופים המוסדיים בישראל (בתי השקעה, חברות ביטוח גדולות וכדומה) בשיווקן של קופות גמל להשקעה לציבור הרחב.

מי יפקח על פעולתן של קופות הגמל החדשות?

בדומה למרבית מוצרי החיסכון הפנסיוני בישראל הפיקוח על פעולת קופות גמל להשקעה מופקד בידי משרד האוצר וביתר דיוק בידי יחידה רגולטורית במשרד האוצר בשם – הממונה על שוק ההון.

מדוע כדאי להשקיע בקופות גמל להשקעה?

קופות גמל להשקעה מציעות לחוסך שילוב בין רמת נזילות גבוהה ובין שורה של הטבות מס משמעותיות שמעניקה המדינה לעמיתי קופות גמל ממין זה. בנוגע לרמת הנזילות-פדיון כספי החיסכון מקופת גמל להשקיע ניתן לביצוע בכל מועד מבוקש. בנוגע להטבות המס- פדיון כספי החיסכון כמשיכה הונית מחויב בתשלום מס רווחי הון בשיעור המוטל על רווח ריאלי בהשקעות שוק הון אחרות (25 אחוזים), אולם שלא כמו בהשקעות אחרות תשלום המס נגבה רק בעת משיכת הכספים בעוד השקעה במוצרי שוק הון אחרים (תוכניות חיסכון, מניות, קרנות נאמנות וכו') מחויבות בתשלום מס רווחי הון מדי שנה. הטבת מס נוספת ומשמעותית ביותר מעניקה המדינה לחוסכים אשר יפדו את כספי קופת הגמל כקצבה חודשית לאחר הגיעם לגיל פרישה. במקרה כזה פטורת המדינה את החוסך מתשלום מס רווחי הון וכן פוטרת אותו מתשלום מס על הקצבה. יש לציין כי קצבת פנסיה הניתנת ממקורות אחרים פטורה אף היא ממס אך רק כל עוד אינה עוברת רף מקסימום שנקבע.

איזה סכום ניתן להשקיע בקופות גמל להשקעה?

התקנות שנקבעו בעניין זה קובעות כי כל אדם רשאי להפקיד במכשיר פיננסי שנקרא קופת גמל להשקעה סכום של עד 70 אלף ₪ בשנה. מגבלה זו עומדת גם אם החוסך מבקש להשקיע במספר קופות נפרדות. גובה המגבלה יתעדכן מדי שנה בהתאם למדד המחירים לצרכן. 
מאמרים נוספים :

» האם כדאי להשקיע בקופות גמל להשקעה?

עבור לא מעט אנשים צעירים תקופת הפנסיה נראית כעתיד רחוק מכדי להיות ממשי, עניין זה מוביל לא מעט מאיתנו לדחוק הצידה קבלת החלטות בנוגע לעתידנו הפנסיוני, מתוך אותה תחושה כאמור כי לא מדובר בעניין דוחק המחייב פעולה בהווה. עבור...

» קופת גמל להשקעה: הטבות מס ונזילות גבוהה

קופות גמל להשקעה המוצר הפיננסי החדש אותו החלו הגופים המוסדיים לשווק לאחרונה לציבור הישראלי מתאפיינות ברמת כדאיות כלכלית גבוהה משתי סיבות עיקריות: הטבות מס אותן מעניקה המדינה לעמיתי הקופות ורמת נזילות גבוהה ביחס...

» שובה של קופת הגמל ההונית, בואו להכיר את קופת גמל להשקעה

בחינת מדיניות משרד האוצר ביחס לקופות גמל ממחישה היטב את רצונה של המדינה לאזן בין עידוו האזרחים לחסוך מהכנסתם לקראת שנות הפנסיה מחד והצורך בהגדלת הכנסות המדינה וסגירת פרצות מס מנגד. לאורך השנים זזה המטוטלת בעניין זה מצד...
STU2

פרסום ביטוח למטה

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים