שובר לפרסום בגוגללמה שנמחזר אלקטרוניקה

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : שי דניאל   
ראשון, 22 אפריל 2012 19:22

פסולת אלקטרונית בעידן הנוכחי היא כ – 75% מכלל הרעלים ש נמצאים בסביבה ונפלטים היישר אל רחבי תבל. מפאת נתונים לגמרי לא מבוטלים אלה, יש להקפיד ולשמור אודות טיב כדור הארץ דרך מיחזור פסולת אלקטרונית. במידה ו נביט לרגע היישר אל כל מה שמתנהל בעולם, נגלה כי באירופה מבצעים מחזור בהיקף גבוה 80% מסך רוב הפסולת והשאיפה היא, כי גם כן מדינת ישראל תנהג בהתאם ומפעלים, דוגמת אפילו חברות הייטק יבצעו מיחזור באורח מבוקר ותמידי ולפי חוק. בנוסף ליתרון המהותי של איכות כדור הארץ, אפשר בעזרת אותה הפסולת להשתמש בשנית בחלקים רבים מהמוצר וליצור כסף בהיבטים כלכלים לא מבוטלים.

מהי פסולת אלקטרונית וכיצד הינה מזיקה

פסולת אלקטרונית עשויה להיות בכל אמצעי אלקטרוניקה אשר ממנו אתם מחליטים להיפרד, בין כאשר זה מחשב אישי תקול אותו אתם מחליפים בחדש, טלוויזיה ששבקה חיים מוקדם ל זמנה או בגלל התיישנותה, מצלמה דיגיטאלית שנהרסה ואפילו לא משתלם לתקנה, טלפון נייד ישן, מדפסות וכדו'. פסולת אלקטרונית מכילה חומרי גלם רבים מאוד ש באורח חד משמעי מהווים סכנה של ממש גם לאורך חייהם של של האוכלוסיה והן לאיכות הסביבה, אלא במידה ו הפסולת מועברת תהליך מחזור תיקני.

כיצד מבצעים מיחזור של כל פסולת אלקטרונית

יש מגוון מתקנים במדינה שלנו כש שבם יתאפשר לכם לערוך מיחזור קפדני וראוי. מהרגע בו מגיעה הפסולת האלקטרונית אל המתקן הייחודי בו בחרתם, הינה עוברת מיון באמצעות העובדים במקוםאשר מפרידים בין מידי המכשירים המתוכננים לפרוק, לבין הפסולת שאין היא להרוויח לפרוק לרבות בטריות.
צוות העובדים המיומן מפרק את רוב הפסולת ומפריד בקרב שברי הזכוכיות, הכבלים ויתר הפריטים האלקטרונים שבהם אתם יכולים להיעזר בשנית, (כל הפסולת בה יכולים ליהנות בשנית נאספת ומועברת כחומרי גלם ישירות אל התעשייה). עם תום הפירוק נשלחת הפסולת האלקטרונית בדרך אל מסוע, שם הינה בעצם עוברת פרוצס גריסה לגודל של עד 10 סנטימטרים, בזמן מצידיו של המסוע עומדים העובדים אשר שולפים ממנו רק את מרב חלקי הנחושת או גם המעגלים החשמליים. במסוע תלויים אלקטרומגנטיים, אשר ממגנטים אליהם את רוב הפלדה והברזל ובסיום, כמעט כל הפסולת מקבלת גריסה לכדי אבק, אשר אותו מפזרים באורח מבוקר ומקצועי באופן כזה לא יפגע בעולם. 
מאמרים נוספים :

» מחזור אלקטרוניקה והיתרונות של זה

מוצרי אלקטרוניקה רבים מאוד נשלחים לרוב אל הפח, אמנם כמות בינונית בלבד מועברת אל המחזור. פסולת ש מכילה מוצרי אלקטרוניקה, מסוכנת לסביבה משום שהיא מכילה חומרים רעילים, וש מעכירים באופן ישיר הן את מי התהום שנוצרו בארץ ישראל...

» איך לנהוג במדיה אלקטרונית ישנה

העידן המתקדם מכתיב לאנשים, עסקים רבים ומקומות ציבוריים, חוקי "התנהגות" מגוונים מאשר פעם. אם ועד העידן הטכנולוגי נהגתם להוציא תיעודים שנכתבו על גבי נייר ע"י כלי כתיבה, בפועל שכיום אנחנו שומרים על מירב המידע על המחשבים...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים