לימודי חשבונאות – סטאז'ר

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : סטאז'ר   
שבת, 09 אפריל 2011 20:41

אז החלטתם לפנות ללימוד חשבונאות, כדאי שתדעו מספר דברים בטרם אתם מתכוונים להשקיע את זמנכם, או יותר נכון, מירב זמנכם בלימודי חשבונאות, לימודים שהנם מפרכים ונחשבים לקשים ועמוסים במיוחד והנם תחילתה של קריירה כרואי חשבון.

לימודי חשבונאות – למי מתאים

לימודי חשבונאות לא מתאימים לכל אחד, על מנת להיות רואה חשבון יש להיות אדם בעל תכונות אופי מסוימות, כך למשל לימודי חשבונאות לא מתאימים למי שלא מסוגל "לדגור" על החומר שעות רבות. הידעתם כי בכל קורס בלימודי חשבונאות יש תרגילי בית אשר הסטודנטים נדרשים לפתור ולהגיש וכי משך פתרון תרגיל בית בחשבונאות עשוי לקחת כחמש שעות ומעלה !

לכן, בכדי ללמוד חשבונאות יש להעזר בסבלנות רבה, ולהיות נכון להשקיע שעות מרובות בקריאת תקני חשבונאות שונים ובניסיונות לפתור בעיות מורכבות עד אשר מגיעים לרמת המיומנות הנדרשת בכדי לפתור את מבחני מועצת רואי חשבון. (עוד על מבחני מועצת רואי חשבון, באתר סטאז'רstager ).

לימודי חשבונאות – מבנה התואר

לימודי חשבונאות נמשכים ארבע שנים, מתוכן שלוש שנים נמשך התואר בחשבונאות ושנה אחת נוספת הנה שנת השלמה בלימודי חשבונאות.

שנת ההשלמה בלימודי חשבונאות נדרשת מהסטודנטים על מנת לעבור את המבחנים הסופיים של מועצת רואי חשבון, מדובר בשתי בחינות מועצה הנחשבות לקשות במיוחד וכוללות בחינה בביקורת חשבונות ובחינה בחשבונאות פיננסית. לא חלה חובה על הסטודנטים ללמוד את שנת ההשלמה בחשבונאות במוסד לימודים וניתן לעשות אותה באופן עצמאי.

בכדי לעבור את בחינות המועצה בחשבונאות על הנבחנים להיות בקיאים בחומר בחשבונאות, ולכן לפני הבחינות הסופיות בדרך כלל לומדים הסטודנטים את שנת ההשלמה, אם כי ישנה אפשרות ללמוד את החומר באופן עצמאי ובאמצעות אתרים ממוקדי חומר בחשבונאות. ראה למשל באתר סטאז'ר לסטונטים בחשבונאות ומתמחים בראיית חשבון, www.stager.co.il

לימודי חשבונאות – לימוד תוך כדי התמחות

חשוב לציין כי לימודי החשבונאות בשנה ד, נמשכים תוך כדי עבודה בהתמחות בראיית חשבון, כלומר הסטודנטים שסיימו את התואר הראשון בחשבונאות נדרשים לעבוד במשרד רואי חשבון ובמקביל ללמוד למבחני מועצת רואי חשבון, מה שכמובן מוסיף ללחץ על מי שלומדים חשבונאות.

 

ההתמחות בראיית חשבון נמשכת כשנתיים, והנה דרישה של מועצת רואי חשבון, ההתמחות בראיית חשבון נדרשת ממי שמעוניינים בנוסף לתואר בחשבונאות לקבל רישיון לעסוק בראיית חשבון.

לימודי חשבונאות – סיכום

לימודי חשבונאות מתאימים למי שמוכן להשקיע את הזמן והמאמץ הנדרשים בלימודי החשבונאות עצמם וכן נדרשת נכונות להשקיע בלימוד למבחני מועצת רואי חשבון תוך כדי התמחות בראיית חשבון ולאחר מכן נדרשת נכונות לעבודה מאומצת במשרד רואי חשבון.

המתאימים יוכלו לסיים את ההתמחות ולהפוך לרואי חשבון הרשומים במועצת רואי חשבון ולעסוק בביקורת ספרי חשבונות של חברות במשרדי ראיית חשבון וכן כאנשי כספים בכירים בחברות.

עוד על לימודי חשבונאות באתר סטאז'ר, www.stager.co.il.


www.stager.co.il
 
STU2

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים