להתחיל לדאוג לעתיד כבר היום

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אבנר כהן   
רביעי, 14 דצמבר 2011 13:21

רבים מאיתנו עובדים ואיננו מודעים כלל לעניין הפנסיה או הביטוח הפנסיוני שלנו. חלקנו יודעים כי המעביד התחייב בפנינו על ביטוח פנסיוני כזה או אחר, אולם איננו עוקבים בהכרח אחר הפרשת הסכומים הדרושים לביטוח הפנסיוני.פנסיה וביטוח סיעודי הם דברים אשר כדאי לתת עליהם את הדעת כבר בגיל צעיר, כיוון שהמדובר בביטוחים אשר יש בהם רכיב של צבירה, המשפיע על הפיצוי אשר נקבל בסופו של יום לאחר שנפרוש לגמלאות.

ביטוח סיעודי איננו מותרות

אנחנו חיים במדינה אשר מתנערת בשנים האחרונות מאחריותה לדאוג לאזרחיה. במציאות הזאת, דברים אשר חשבנו כי המדינה תדאג לספק לנו בעת הצורך אינם עוד מובנים מאליהם וצריך לשים אליהם לב במיוחד. דוגמא אחת לכך היא ביטוח סיעודי.

כדי לקבל סיוע סיעוד על ידי המדינה, אנחנו נדרשים לעבור מבחנים משפילים מחד, ומאידך, רק במצבי קיצון מאוד קשים תינתן עזרה מהמדינה במימון עזרה סיעודית. בשאר המקרים הנטל ייפול על המשפחה הקרובה של החולה הסיעודי; בין אם במימון ובין אם במאמץ ודאגה. ביטוח סיעודי יבטיח לכם, כי במקרים של תפקוד ירוד תוכלו לקבל את העזרה הסיעודית לה אתם זקוקים.

סכום הפיצוי החודשי הוא גמיש ויכול להיקבע על ידי המבוטח. כמוכן כי ככל שהסכום החודשי גבוה יותר, כך הפרמיה עבור הביטוח גבוהה יותר, אולם חשוב לבחור סכום פיצוי חודשי, אשר יהיה מספיק עבור ההוצאות הצפויות במקרה של פגיעה בתפקוד המצריכה עזרה סיעודית. חשוב לבדוק את המקרים אשר אתם זכאים בגינם לפיצוי בפוליסה. כך למשל, ישנן פוליסות בהן אלצהיימר או תשישות נפש אינם נחשבים למצב המזכה בפיצוי מהביטוח הסיעודי.

היוועצות עם סוכנות ביטוח תעזור לכם לברור בין האפשרויות השונות. חשוב לבדוק, גם כי הפוליסה איננה כוללת תקופת המתנה ארוכה מדי עבור תחילת הפיצוי על ידי חברת הביטוח.

חשוב להבין, כי בלי ביטוח סיעודי כל הנטל על הטיפול נופל על המשפחה של החולה הסיעודי והדבר קשה עבור כולם: הן עבור המשפחה אשר צריכה להתגייס ולהשקיע משאבים וזמן רבים, כדי לעזור ולתמוך באדם הזקוק לכך, והן עבור החולה הסיעודי עצמו אשר נוסף על כל הצרות מרגיש, כאילו הוא מכביד ומקשה על המשפחה שלו והאנשים הקרובים לו ביותר.

ולהבדיל על ביטוח פנסיוני לפרישה לגמלאות

ישנם סוגים שונים של ביטוח פנסיוני, אשר תכליתם אחת: להביא לכך שבעת הפרישה לגמלאות תקבלו קצבה חודשית, שתאפשר לכם להמשיך להתקיים בכבוד. ברמה העקרונית, ביטוח פנסיוני הוא שיטה בה הדורות הצעירים המשלמים עבור ביטוח פנסיוני ממנים את הדורות הבוגרים. כך יכולה החברה להמשיך לפעול בצורה תקינה מבלי שהאנשים המבוגרים בה, יהפכו לנטל על החברה ותוך שהחברה מאפשרת קיום בכבוד עבור האנשים המרכיבים אותה.

שני מסלולים עיקריים של ביטוח פנסיוני הם קרן פנסיה מחד וביטוח מנהלים, מאידך. קרן פנסיה היא לרוב סוג הביטוח הפנסיוני, אשר בעת הפרישה לגמלאות יבטיח לכם קצבה בגובה אשר נקבע על פי הוותק שלכם והסכום שנצבר בקרן הפנסיה לאורך השנים, בהן שילמתם עבורה. לכן, חשוב ביותר להתחיל בגיל צעיר ככל הניתן בחיסכון פנסיוני, כך הסכום שנצבר בפנסיה גדול יותר וכך הקצבה המתאימה מובטחת לכם.

ביטוח מנהלים, מאידך, כולל נוסף על האספקט הפנסיוני, גם ביטוח אובדן כושר עבודה וביטוח למקרה של מות המבוטח – כך שיש לביטוח מנהלים יתרונות חשובים. אחת ההצעות הטובות ביותר, אשר אפשר לתת בעניין זה של ביטוח פנסיוני, הוא לבזר את הסיכונים באמצעות רכישת ביטוחים שונים. כך אתם מבטיחים לעצמכם את הכיסוי המיטבי. 
מאמרים נוספים :

» איך לעשות סדר בביטוחים שלכם?

עולמות הביטוח, הפנסיה והפיננסים נוגעים לכל אחד במדינה אבל האמת היא שלמרות שכולנו משלמים עבור השירותים הללו לאורך מריבת שנות חיינו הבוגרים, הרי שרובנו גם לא ממש יודעים על מה משלמים, למי וכמה בדיוק. מעבר לכך גם לא תמיד...

» ריכוז הטבות המס לשנת 2013 לעצמאים ולשכירים

נבחין בין הטבות מס למי שמוגדר "עמית מוטב" ובין הטבות מס למי שמוגדר "עמית שאינו מוטב" .הגדרות :ניכוי מס, לפי סעיף 47 לפקודה – זאת הטבה במס, ע"י הפחתה של סכום מההכנסה החייבת במס, בשיעור גובה המס השולי של היחיד.זיכוי במס, לפי סעיף...

» טיפול בקשישים – כל האפשרויות

אם בעבר, ברור היה כי בגיל מסוים הינכם עוברים לגור בבית אבות, הרי שכיום המצב איננו כך ובהחלט ניתן לעבור לדיור מוגן או להישאר לגור בביתכם ולשכור מטפלות לקשישים. יחד עם זאת, אין להתעלם מעצם העובדה שככל שעוברות השנים, מתקשים...

» נוסחת השילוב החדשה

החוק לתיקון פקודת מס הכנסה ( מס' 190 והוראת שעה ), התשע"ב – 2012 שינה את נוסחת השילוב הוותיקה משנת 1970, כך שפיצויי פיטורין פטורים ממס, שמתקבלים ב-32 השנים ( במקום 15 שנים בנוסחה הוותיקה ) שבסמוך למועד קבלת הקצבה, מפחיתים את הפטור...
STU2

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים