שובר לפרסום בגוגלכתיבת מאמרים

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : LoadSEO   
שני, 27 ספטמבר 2010 11:23

כאשר אנו ניגשים לכתוב מאמר, למי עליינו להתייחס? לגוגל או לגולש?
התשובה הטובה ביותר היא: לשניהם. אחרי הכל, מצד אחד, אתר שלא מופיע במנוע חיפוש הוא למעשה כאילו "לא קיים". מצד שני, אתר שמדורג גבוה ומניב תנועה אבל לא מכיל בתוכו שום תוכן מעניין, מקורי או איכותי הוא אתר שלא יצליח ולא משנה כמה גבוה ידורג.


כתיבת מאמרים – למה זה טוב?

כל מקדם אתרים יודע שגוגל הוא, קודם כל ולפני הכל, צרכן של תוכן. ברגע שאנו כותבים מאמר או טקסט כלשהו ומעלים אותו לרשת אנו למעשה מספקים לגוגל את הדבר שהוא זקוק לו יותר מכל - מידע. מידע הוא הדרך המניע את גוגל ובלעדיו למנוע החיפוש אין שום משמעות, בדיוק כמו שאין משמעות לספריה ריקה מספרים.
לכן, לגמרי לא במקרה, אתרים עם מגוון גדול של תכנים כתובים (והדוגמא הבולטת ביותר היא ויקיפדיה) זוכים בגוגל למקום של כבוד.

כאן נושא כתיבת מאמרים נכנס לתמונה. נכון, סביר מאוד להניח שהאתר שלי לעולם לא יהיה ויקיפדיה ובכל זאת ככל שאצליח לשלב באתר שלי כמות גדולה יותר של מידע איכותי כך אגרום לגוגל "לאהוב" אותי יותר.
במקביל, אם בתחילת תהליך כתיבת מאמרים אדע למפות כמות יעדים קטנה ואיכותית ובהמשך אמתקד ביעדים הללו, אז גם אוכל להתחרות באתרים גדולים ממני.
בזכות כתיבת מאמרים ממוקדים לנושא מסויים אוכל למקם את עצמי גבוה יותר, לעתים קרובות גם מעל לאתרים אחרים שמכילים תוכן רב ממני אבל "מתפזרים" על פני עשרות ומאות נושאים שונים.
כמו בחיים גם בתהליך קידום אתרים בגוגל ה"מומחה" יזכה להעדפה על פני "כולבויניק" שעוסק בהכל אבל לא מתמקד בדבר.


כתיבת מאמרים בתהליך קידום אתרים

איך למצוא רעיונות למאמרים?
ההשראה היא המרכיב החשוב ביותר בתהליך הכתיבה וכך גם בתהליך כתיבת מאמרים. לצערנו לרוב זה גם המשאב החמקמק מכולם. במקרים שבהם הראש מתרוקן והרעיונות פשוט מסרבים להגיע זכרו כי "אין חדש תחת השמש" וכי המאמר שאתם מתקשים לכתוב סביר להניח שכבר נכתב, בצורה זו או אחרת, על ידי מישהו אחר במקום אחר ובזמן אחר בעבר.
בתהליך כתיבת מאמרים, תוכן כזה, שכבר קיים ומוכן, יכול לשמש השראה נפלאה. כדי למצוא אותו פשוט חפשו בגוגל. אבל תזהרו, אל תחשבו להעתיק, זכרו כי המטרה בתהליך כתיבת מאמרים היא לא רק תוכן אלא "תוכן איכותי" ואם תעתיקו, גם הגולש וגם המנוע יתייחסו אליכם בהתאם.


מאמרים, אבני הבנייה של האתר

בתהליך קידום אתרים למאמר יש מספר תפקידים.
הראשון שבהם הוא זה שנוגע למבנה האתר עצמו. בעודנו מתחילים לחשוב על כתיבת מאמרים לאתר, השלב הראשון והמקדים חייב להיות זה של בחירת ביטויי המפתח שאותם מאמרים אלו ישמשו לקדם. לאחר שבחרנו את הביטויים השלב הבא הוא לזהות את העמוד הראשי (Leader Page) לכל אחד מהביטויים.
עמוד ראשי - עמוד מוביל לנושא X. זהו העמוד בתוך האתר שמדורג במקום גבוה ביותר בנושא זה בתוצאות האורגניות. לעמוד מוביל מאפיינים רבים אבל בין השאר, במצב אידיאלי, הוא יכיל מידע רב ורלוונטי, יהיה בעל דירוג PR גבוה ויתפוס מקום ברובד גבוה ככל האפשר באתר.
לאחר שאיתרנו את העמודים הראשיים אנו נפעל לחזק אותם ע"י כתיבת מאמרים בנושאים מקבילים והוצאת קישורים רלוונטים מגוף המאמר. למשל, אם תחת ביטוי "מצלמות אבטחה" אני מדורג תחת עמוד הבית כדאי מאוד שכאשר אכתוב מאמר בנושא "מצלמות אבטחה לעסק" הקישור מתוך המאמר, מתוך הביטוי "מצלמות אבטחה", יקשר לעמוד הבית וכך יחזק את הרלוונטיות שלו ויגביר את עוצמתו.
זכרו, כתיבת מאמרים איננה תהליך אקראי. כמו בכל תהליך קידום, גם בתהליך כתיבת מאמרים – סוף מעשה במחשבה תחילה.


כתיבת מאמרים ליצירת נוכחות בביטויי "זנב ארוך"

כתיבת מאמר לטובת קידום ביטויי זנב ארוך היא דרך נוספת להפיק תועלת מתוכן באתר.
ביטויי "זנב ארוך" הם ביטויים שמתאפיינים בנפח חיפוש קטן ובתחרות קטנה בהתאם. כלשעצמו כל ביטוי כזה הוא זניח אבל הסכום הכולל שלהם הופך אותם למשאב חשוב, לעתים החשוב ביותר של האתר. כך, ביטוי אחד של 200 חיפושים יכול להצטייר כמאמץ מיותר למקדמים רבים, אבל אם נזכור שיש עשרות רבות של ביטויים כאלה ושהתנועה שהם מניבים היא לרוב יותר אפקטיבית ורווחית אז בוודאי שלא נפספס את ההזדמנות להופיע בהם. אחרי הכל, עמוד ראשון ב-20 ביטויים של 200 חיפושים כל-אחד יחשפו את האתר ל-4000 גולשים והאופי המדויק של החיפושים הללו יבטיח כי יחס הלקוחות בתוך הקבוצה הזה יהיה גבוה מהרגיל.

כאמור, כתיבת מאמרים היא אחת הדרכים הטובות להשתלט על ביטויי זנב ארוך. למעשה זוהי הזדמנות "להרוג שתי ציפורים במכה אחת". אחרי הכל, כל מאמר יכול לשמש בתפקיד כפול – גם לחזק את העמוד הראשי באמצעות קישור וגם לעזור לנו לייצר נוכחות בביטוי קטן. למשל, אם אתם כותבים מאמרים בנושא "מצלמות אבטחה" וגיליתם שיש 150 חיפושים בביטוי "מצלמות אבטחה לעסק" הרי שגיליתם הזדמנות אמיתית. כעת תוכלו לכתוב מאמר בנושא, להוציא ממנו קישור לעמוד מוביל בנושא "מצלמות אבטחה" ובמקיל למקד אותו סביב הנגזר של "מצלמות אבטחה לעסק" וכך להתחיל להתמקם גם בביטוי הנ"ל.
שוב אנחנו חוזרים לנקודה הקודמת שלנו. בתהליך כתיבת מאמרים, קודם חושבים, אחר כך בודקים ורק אז כותבים.


כתיבת מאמרים – אל תשכחו להפיץ


בשלב זה כבר הראינו כיצד כתיבת מאמרים תורמת לתהליך קידום אתרים במספר מישורים שונים – בחיזוק עמוד מוביל וביצירת נוכחות בביטויי "זנב ארוך". אבל התועלת של מאמרים לא מסתכמת רק בתפקיד שהם ממלאים בתוך האתר. כך, תהליך קידום נוסף ולא פחות חשוב שבו כתיבת מאמרים יכולה לעזור לנו הוא זה של השגת קישורים לאתר.
התועלת של הקישורים היא ברורה. קישור הוא הדלק של האתר, הוא זה שמניע אותו למעלה והוא זה שמניב תנועה נוספת פנימה. איש מקצוע בתחום קידום אתרים יודע לגייס מאמרים לטובת המשימות הללו וזאת באמצעות תהליך ההפצה – השלב הטבעי הבא של תהליך כתיבת מאמרים.

איך זה עובד? האמת היא שזה פשוט מאוד. ברשת האינטרנט קיימים אתרים שונים שכל מטרתם היא לקבל ולהציג תוכן של גולשים. לקטגוריה זו נכנסים אתרי מאמרים למינהם, שמרכזים מידע של גולש, רשתות חברתיות שונות שמאפשרות לפרסם פוסטים ארוכים, אתרי פורומים ועוד. ככלל אתרים אלו יאפשרו לבעל התוכן לקשר את התוכן חזרה לאתרו. כך ניצבת בפנינו האפשרות, בסוף תהליך כתיבת מאמרים, לנצל את המאמר שכתבנו פעם נוספת תוך שאנחנו מפיצים אותו בעשרות אתרים ומקבלים חזרה מאות קישורים מתוכן רלוונטי.
התועלת כאן היא אדירה. למשל, הפצת מאמר ובו 3 קישורים ב-9 אתרי מאמרים תניב 27 קישורים סה"כ. 10 מאמרים יניבו 270 קישורים וכן הלאה. הקישורים יצאו מתוך תוכן רלוונטי ובנוסף, בגלל שלרוב מדובר באתרים מוכרים ומבוססים, הקישורים הללו יהפכו גם לנתיבי כניסה שינתבו תנועה נוספת ורלוונטית לתוך האתר.
חשוב! לעולם אל תפיצו מאמר חדש לפני שהוא נסרק ע"י גוגל. אם העליתם תוכן חדש חכו עד אשר יסרק ורק אז תתחילו בתהליך ההפצה.

ברשתות חברתיות הסיפור הוא מעט שונה. שם, לרוב, לא נוכל לפרסם מאמר שלם אלא רק קישור למאמר שישמש נתיב לתנועת גולשים לאתר. כדי להקל על התהליך ולשפר את האפקטיביות שלו אנו ממליצים בחום להציב כפתורי Share ו-Like במקום בולט ליד התוכן באתר. כפתורים אלו יאפשרו לכל גולש שיבקר באתר לפרסם את התוכן בפרופיל שלו במהירות וללא כל מאמץ.
חשוב לציין כי ברוב הפעמים קישור שנוכל לקבל מרשת חברתית הוא קישור "no-follow" (קישור שמוביל תנועת גולשים אבל לא משמש נתיב לרובוטים). קישור כזה לא יעזור לנו ל-PR אבל הוא יכניס תנועה וישפר את מדד ה-Trust/Authotity של האתר. מדדים אלו ותנועה, משפיעים חיובית על תהליך קידום אתרים.


כתיבת מאמרים - לסיכום

תהליך כתיבת מאמרים הוא חלק בלתי נפרד ממחזור חיי האתר ברשת והוא אחד מאבני היסוד של תהליך קידום אתרים. כתיבת מאמרים מאפשרת לנו לייצר תוכן רב ומקורי באתר שלנו ובהמשך מספקת לנו משאב שבאמצעותו נוכל להשיג קישורים ותנועה לאתר. תהליך כתיבת מאמרים נכון, שמתחיל עם מחקר ואיתור הזדמנויות, ממשיך עם הטמעה נכונה באתר ומסתיים עם הפצה רוחבית יועיל מאוד להצלחת האתר ויעזור לו לשפר את מקומו במנועי החיפוש.


www.loadseo.co.il/


 
מאמרים נוספים :

» מדריך למתחילים לSEO

חדש ל SEO? צריך ללטש את הידע שלך? המדריך למתחילים SEO -  אופטימיזציה למנועי חיפוש, או SEO.מהו אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO)?SEO היא המתמקדת בהגדלת הנראות בתוצאות מנוע החיפוש באופן אורגני (שאינו בתשלום). SEO כוללת הן את האלמנטים...

» שיווק ופרסום באינטרנט

אנו חיים היום בעידן המודרני, עידן המתאפיין במגוון עצום של טכנולוגיות חדישות ואין ספור המצאות ושכלולים שונים. בעבר, כל מי שרצה לפרסם ולשווק את העסק שלו, היה פונה באופן אוטומטי לרדיו, לטלוויזיה וכמובן לעיתונות הכתובה. אך...

» יש לכם אתר אינטרנט? 5 טיפים שיקפיצו את האתר שלכם במנועי החיפוש

כל ילד בישראל מכיר היום את גוגל ואת מנוע החיפוש שלו, כולם יודעים שכל שירות שאנחנו זקוקים לו, כל מוצר שאנחנו חפצים בו, כל המלצה שאנחנו רוצים לקבל, כל פיסת מידע - את הכל אפשר למצוא במנוע החיפוש של גוגל. בעלי אתרים יודעים...

» קידום אורגני לעסקים

  הדרך הטובה ביותר כיום לחשוף ולפרסם חברה/בית עסק, הינו, באמצעות אתר אינטרנט פעיל ומעודכן. הודות לקידמת הטכנולוגיה, לכול אדם באשר הוא קיים בביתו מחשב עם גישה לאינטרנט, וכן מכשיר סמארטפון אשר באמצעותו ניתן לגשת לאינטרנט...

» קידום אתרים לשנת 2017

 כמות המידע ברשת הוא עצום. בלתי נתפס ממש. על כל ביטוי מתחרים כל כך הרבה עמודי אינטרנט וחלקם הגדול כלל אינו שייך לעסקים. לכן קידום אתרים לעסקים היא משימה מורכבת מאין כמוה. והצלחה במשימה הזו היא הרבה פעמים לשון המאזניים בין...

» קידום בגוגל 2016- החוקים החדשים

קידום בגוגל 2016- החוקים החדשיםזו עובדה ידועה, שבכל כמה חודשים, גוגל עורכת שינוי בחוקיה. אחד מהשיטות שגוגל משתמשת, הינה הארכת הכותרות של תוצאות החיפוש ואת תקצירן. הכותרות השנה – 2016, הוארכו ל-70-71 תווים לכותרת, במקום 50-60 שהיו...

» האיכות ולא הכמות

אם חשבתם שתוכן איכותי בא בקלות אז טעיתם, גם אם הצלחתם לחבר כמה משפטים לכדי מאמר והאמנתם שעמו תוכלו לקדם את האתר. תכנים לקידום אתרים בגוגל, בשונה ממספר מילות מפתח שחוזרות על עצמן, הם תכנים איכותיים שנקלטים בקלות מול המערכת...

» בחירת מילות מפתח לגוגל

כל מי שפותח אתר חדש צריך לשאול את עצמו את השאלה העיקרית שעוסקת שלו והיא אילו מילות מפתח מייצגות את האתר שלי? אם יש לי אתר שמוכר ארונות פלסטיק האם מילת מפתח 'פלסטיק' היא מספיק טובה? ומה עם רק 'ארונות'? בשביל לדעת איך עושים את...

» למה האתר שלכם צריך קידום אתרים

 למה האתר שלכם צריך אם נכנסתם לכתבה הזאת, אתם אמורים כבר לדעת שכל עסק חייב אתר, כי אתר אינטרנט לוקח את העסק להצלחה שיווקית. אבל הקידום שלו הוא זה שמוביל אותו אליה בדרך הנכונה -- הרי לא משנה כמה טוב האתר שלכם, הוא לא ישיג לכם...

» מדריך מקוצר למקדם המתחיל

אז החלטת כי הכיוון המקצועי שלך הוא קידום אתרים והלכת ללמוד את התחום בקורס אותו מעבירים מיטב המוחות בתחום באחד מבתי הספר המוכרים והטובים שקיימים כיום ללימודי קידום אתרים? אך מה קורה לאחר שהקורס הסתיים? האם אתה מתכוון...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים