ייעוץ עסקי לעסקים קטנים שרוצים להיות בטופ

הדפסה
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אמיר   
שני, 01 ינואר 2018 19:16

ייעוץ עסקי לעסקים קטנים

מנהלים עסק, או חושבים להקים עסק? חשוב שתדעו לאיזה שוק אתם נכנסים, ומהן האפשרויות העומדות לפניכם. הרבה מאד בעלי עסקים, חדשים וגם ותיקים, אינם מודעים לעובדה שבארץ לא קיימים כמעט מסלולי הכשרה מעשיים ואפקטיביים באמת להקמה וניהול עסק, וכך הרבה מאד חברות נסגרות בתוך זמן קצר מרגע הפתיחה שלהן, בשל העובדה הפשוטה שהמקימים והמנהלים שלהן לא קיבלו את ההדרכה, הייעוץ או הליווי המתאים והנחוץ להם כל כך.

ייעוץ עסקי לעסקים קטנים - האם המצב באמת כל כך גרוע?

אם לבחון חלופות המתקיימות במקומות אחרים בעולם, הרי שבמדינות כמו ארצות הברית ומערב אירופה מוצעים לקהל הרחב מסלולי לימוד מקצועיים - ולפעמים אפילו בשילוב לימודים אקדמיים - המאפשרים למנהלים העסקיים וליזמים של הדור הבא לבוא מוכנים ומלאי ידע רלוונטי לקראת הבאות, והמצוידים בכלים משמעותיים שיספקו אותם גם בעתות חירום ובניהול מגוון מצבים ומשברים. בישראל של היום אמנם גוברת המודעות לכך יותר ויותר בשנים האחרונות, אך עם זאת מסלולי ההכשרה הקיימים, גם אם מהווים חלק מהמוסדות האקדמיים הגדולים והמוכרים (למשל במחלקות ללימודי החוץ), הם עדיין לוקים בחסר ומאופיינים לרוב בהעדר קו מרכזי ברור, "בוסריים" במקרים רבים, ולעתים הם אפילו אינם מקצועיים כלל.

ייעוץ עסקי לעסקים קטנים - מקום לתקווה

כדי להתגבר על כך, פותחו בשנים האחרונות מגוון שיטות והוקמו מוסדות ייעודיים שנועדו לספק את השירות הנחוץ כל כך של ייעוץ עסקי לעסקים קטנים, מתוך ההבנה ש"עדיף מאוחר מלעולם לא", וגם אם מנהלי העסקים הקטנים כבר התחילו בהגשמת החלום ללא ידע מקצועי, עדיין אין משמעות הדבר שעתידם כבר נחרץ מראש. מוסדות וגופים אלה למעשה משמשים הרבה פעמים כקרש ההצלה היחיד ואולי גם האחרון, בעתות חירום, להצלחתו של העסק ולהמשך קיומו, ובמקרים שבהם הליווי נעשה באופן יעיל ואיכותי, מדובר לא רק ב"מרחב נשימה" המתאפשר סופסוף לאחר תקופת הרצה קשה ומאתגרת, אלא גם בהזנקה אמיתית ומקצועית של העסק, המביאה אותו לנקודת פתיחה טובה לעומת מתחרותיה (גם מחו"ל), ולעתים קרובות אפילו באופן טוב הרבה יותר ממתחרים ותיקים ובעלי שם מהתחום. לכן אם אתם מתלבטים, זכרו כי ייעוץ עסקי לעסקים קטנים תמיד יכול לסייע לכם, בכל מצב וגם לפרויקטים קצרי טווח ומוגדרים מראש, כך שתיהנו מראש שקט ומשגשוג הולך וגובר בחברה.

 

  
מאמרים נוספים :

» ליווי עסקי ממוקד תוצאות - המקפצה להצלחה

ליווי עסקי הוא אחד מהשירותים החשובים ביותר לכל עסק וזאת משום שהוא משמש כפרספקטיבה מקצועית לכל היבטי העסק.שירות זה מאפשר חשיפה של בעיות של העסק ותיקון אותן בעיות וכן המלצות לגבי נקיטת אסטרטגיה עסקית נכונה שתוביל להצלחה...

» מה חשוב לדעת על ייעוץ עסקי לעסקים קטנים

בזמן תנודתי איך לשרוד בזמן של שינויים מהירים בשוק ההון?  הבנקים זהירים מאוד ביחס למימון, ולוקחים די הרבה מקדמי סיכון. המשבר בארצות הברית  לימד את הבנקים להיזהר בהלוואות, היום המגמה היא לעבור לביזור של משקי בית ולא לרכז...