שובר לפרסום בגוגלייעוץ ארגוני כבקרה פנימית

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : דידי   
שלישי, 14 פברואר 2012 16:46

חברות ועסקים בתחילת דרכם וכן חברות ועסקים גדולים ויציבים, מלווים על פי רוב בתמיכה ושירותי ייעוץ ארגוני באופן עקבי. עבור חברות ועסקים קטנים ייעוץ ארגוני תורם לעיצוב ההתנהגות הארגונית במדרגות הניהול השונות, ייצור ושימוש במשאבים לחברה וניצולם באופן אופטימאלי, בניית תוכנית לבקרה פנימית והתייעלות במישורים השונים. עבור חברות והעסקים גדולים ויציבים, ייעוץ ארגוני תורם לבקרה על ההתנהלות הקיימת, שיפור השימוש במשאבים הקיימים ובניית תוכנית עסקית לקידום, חשיפה והגדלת הרווחים.

יכולים להיות כוללים ולעסוק בכל תחומי החברה או העסק וכן יכולים לגעת בתחום ארגוני מסוים, כגון: התנהלות צוות עובדים, גישה שירותית בניהול, יזמות פרויקטים חדשים, שיווק מוצר חדש ועוד. מטרת הפעילות של יועץ ארגוני היא לבחון כביקורת חיצונית ומקצועית את ההתנהלות ולהקנות כלים ותוכניות לבקרה פנימית בהמשך הדרך.

בקרה פנימית יכולה להיעשות בדרכים שונות. אחת הדרכים המומלצות היום ליישום בקרה פנימית היא סקרים אינטרנטיים אנונימיים, שהחברות או העסקים מיישמים על עצמם באופן סדיר. סקרים אינטרנטיים יכולים להיעשות במטרה לבחון את שירות לקוחות החברה וכן לבחון את ההתנהלות הפנימית של צוות העובדים.

דרך נוספת ליישם בקרה פנימית היא בניתוח הפעילות של כל תא או מחלקה בינו לבין עצמו וכן בינו לבין התאים או המחלקות המקבילות לו. הניתוח יכלול פעילות מקצועית מול העובדים, יעילות כללית ואישית, איתור קשיים ועומסים הפוגמים בפעילות, הערכות לוגיסטיות, התנהלות הקשר בין המחלקות והתאים השונים ועוד.

חשיבות התהליך של בקרה פנימית בכל תוכנית ארגונית ועסקית הנבנת על ידי יועץ ארגוני היא גבוהה. גוף שמסוגל לבחון את הפעילות של עצמו, יכול לעלות על קשיים מקצועיים והן קשיים ארגוניים באופן תדיר יותר וכמו כן ליצור סביבת עבודה יעילה ונעימה עבור עובדיו. 
מאמרים נוספים :

» בעיית תזרים לעסק – יש מה לעשות

ארגונים כלכליים בישראל- לשכת המסחר, התאחדות המלאכה והתעשייה וארגון התעשיינים טוענים שהבעיה העיקרית של כל המפעלים היא תזרים מזומנים . ישנן סיבות רבות לכל הבעיות  האחרות אבל ישנה בעיה אחת שאפילו ליווי עסקי אינו יכול...

» איך להיעזר בעובדים בתוך העסק כדי לעשות שינויים ולהצליח?

בעסקים כגון מסעדות, חברות קייטרינג, בתי קפה בהם העבודה היא כמעט סביב לשעון, קשה מאד לעצור רגע ולחשוב. אין זמן לנשום, אין זמן לאכול ויש לחצים גדולים. במצב כזה אין אפשרות לראות את הדברים איך שהם נראים באמת, במציאות. קשה...

» יעוץ ארגוני – הדרך לצמיחה אישית

כולנו מכירים את התמונה. עובדים ממורמרים , מועסקים שנים באותו תפקיד, באותו שכר, באים לעבודה בחוסר עניין , להעביר כרטיס ולספור את השעות שנותרו עד לסוף היום . משועממים, מתרשלים, שחוקים.הבסיס לארגון חזק ובריא הוא כוח העבודה...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים