שובר לפרסום בגוגליונדאי טוסון החדש – צריכת דלק ורמת זיהום אוויר

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : כתיבת מומחים   
חמישי, 17 דצמבר 2015 12:58

בבחינה של רמת צריכת דלק ורמת זיהום אוויר, חשוב שלא להיצמד למספרים המסופקים על ידי היצרן משתי סיבות מרכזיות: המדובר על נתונים כלליים שאינם רלוונטיים לכל משתמש באותה מידה, וכן מדובר על נתונים שנבדקו בתנאי מעבדה ומשקפים את התנאים הטובים ביותר, ולאו דווקא את המצב בפועל. בהנחה שכל יצרני הרכב מסתמכים על בדיקות בתנאי מעבדה, פרסומי רמת צריכת הדלק עדיין יכולים לספק לכם אינדיקציה טובה לגבי מידת החסכון של הרכב, אך כאמור, אין להישען על מספרים אלה כתורה מסיני. הדברים נכונים לגבי כל סוג של רכב, בכל קטגוריה ושל כל יצרן, והם נכונים גם לגבי יונדאי טוסון החדש.

נתוני צריכת דלק בדרכים עירוניות ובין עירוניות

נתוני צריכת הדלק מפורסמים בדרך כלל על פי שלושה פרמטרים מרכזיים: צריכת דלק בנסיעה עירונית, צריכת דלק בנסיעה בין עירונית וצריכת דלק משולבת של שני הנתונים הללו יחד. דגם יונדאי טוסון החדש מגיע ב 3 גרסאות דגם: דגם בנזין 1.6 ליטר אוטומט ושני דגמי 2 ליטר בנזין אוטומט. עבור דגם 1.6 ליטר הנתונים המסופקים על ידי היצרן עומדים על 9.8 ליטר ל 100 ק"מ בנסיעה עירונית, ו 6 ליטר ל 100 ק"מ בנסיעה בין עירונית. עבור דגם 2 ליטר הנתונים עומדים על 10.9 ליטר ל 100 ק"מ בנסיעה עירונית ו 6.1 ליטר ל 100 ק"מ בנסיעה בין עירונית. הנתון המשולב עומד על 7.6 עבור דגם 1.6 ליטר, ועל 7.9 עבור דגם 2 ליטר.

ביצוע השוואה על פי מאפייני נסיעה

כפי שניתן לראות, ישנה משמעות רבה למאפייני הנסיעה שלכם. אם אתם מקיימים בעיקר נסיעות בין עירוניות, הרי שאין הבדל בין שני הדגמים השונים, ואם אתם מעדיפים את המנוע החזק יותר, לא אמורה להיות לכם בעיה לבחור בו מבחינת צריכת הדלק. במידה ואתם מבצעים נסיעות תדירות יותר בכבישים עירוניים, הפער הוא כבר יותר משמעותי, אך עדיין שולי למדי. בהתאם לכך, בהשוואות שאתם מבצעים אל מול דגמים אחרים, כדאי להגדיר תחילה את מאפייני הנסיעה שלכם בדרכים עירוניות ובין עירוניות ולבצע את ההשוואה בהתאם לכך.

רמת זיהום האוויר

בהיבט של רמת זיהום אוויר, עומדים נתוני היצרן עבור יונדאי טוסון 2015 החדשה על דרגת זיהום כתומה 12 לדגם 1.6 ליטר, ועל דרגת זיהום כתומה 13 לדגם 2 ליטר. גם נתון זה הוא נתון אופייני למדי לקטגוריית הקרוסאובר, ואתם בהחלט יכולים לצפות לנתוני זיהום אוויר דומים גם במותגים אחרים. 
מאמרים נוספים :

» יונדאי טוסון החדש – מה עושה אותו כל כך מיוחד?

אם אתם מחפשים רכב קרוסאובר, רכב משפחתי בתצורת רכב פנאי, לבטח נתקלתם בדגם של יונדאי טוסון החדש. השאלה היא מה עושה את הדגם הזה לכל כך מיוחד, ומדוע הוא נחשב לאחד מהדגמים הפופולאריים ביותר בקטגוריה? ובכן, מדובר בדגם שהיה בין...

» יונדאי טוסון החדש – מה מציעה חבילת האבזור?

יונדאי טוסון החדש הוא דגם רכב חדש המביא איתו בשורה חדשה בתחום הקרוסאובר עם שלל שיפורים וחידושים ביחס לדגמים הקודמים. את השיפורים אפשר לזהות במנועי הדגמים, בביצועים שלהם, בעיצוב ובגודל, במרחב הפנימי בתא הנוסעים וגם...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים נהגים ושליחים

חיפוש עבור נהגים - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים