שובר לפרסום בגוגלטיפול בילדים

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : ביאונט   
חמישי, 14 יוני 2018 11:39
טיפול בילדים

ילדים הם המשאב החשוב ביותר שיש בידנו. עלינו לשמור עליהם מכל משמר, ולראות להם את הדרך להצלחה בחייהם האישיים והמקצועיים, הכוללת תחושת סיפוק, משמעות, ואושר אישי. חשוב להקשיב לצרכים ולרצונות של הילד, אך גם להקנות לו הרגלים של משמעת והתנהגות נאותה בחברה.

חשוב להעניק לילדיכם את החום ואת האהבה המקסימליים, לתמוך בהם בשעת צרה ולעודד אותם לצמוח ולהצליח בכל תחום שהם בוחרים להתעמק בו. הכרחי לברר יחד איתם כיצד הם מתכוונים להשיג את המטרות הרגשיות, הזוגיות והכלכליות שלהם. לתת להם כלים להתמודד עם קשיים ומכשולים, ולחנך אותם להתמודד בהצלחה עם מגוון האתגרים שהחיים מזמנים לנו.

קיים מגוון רב של גישות חינוכיות לאתגר הטיפול בילד, המציעות כלים שונים ומסלולים שונים לגידול של ילד מוצלח, מאושר, ובעל גישה חיובית לחיים. אחת מהגישות הנ"ל היא הגישה ההתנהגותית-קוגניטיבית. מה עיקריה?

טיפול התנהגותי קוגניטיבי בילדים

טיפול קוגניטיבי-התנהגותי הוא בעצם הלחמה של שתי שיטות טיפול – הטיפול הקוגניטיבי, והטיפול ההתנהגותי. יחד עם שינוי דפוסי החשיבה ברמה הקוגניטיבית, מתבצע עיצוב מחדש של מכלול ההתנהגויות של האדם, על-ידי תרגול.

ילדים זקוקים לחום ואהבה. טיפול התנהגותי-קוגניטיבי יכול אולי לשפר את התנהגות הילד כלפי משפחתו, כלפי חבריו וכלפי דמויות הסמכות בחייו. חשוב כי הטיפול יתבצע ע"י מטפל מומחה ומוסמך, שמסוגל לאבחן בצורה מדויקת את הקשיים איתם מתמודד הילד לאורך חייו, בסביבות השונות בהן הוא נמצא. אבחון יסודי, הוא תהליך שיכול לקחת תקופת זמן ארוכה למדי – חשוב להתאזר בסבלנות, ומדי פעם לברר עם הילד מה הוא מרגיש כלפי המטפל והטיפול.

הפרעת התנהגות אצל ילדים

הילד משתולל? כועס? מפריע בכיתה? מרביץ? מתחצף למורים? עושה בעיות בבית? שובר חפצים? הרבה ילדים סובלים מהפרעות התנהגות שאינן מטופלות, וכמותם גם סביבתם הקרובה. כל הורה לילד עם בעיות התנהגות, יודע שגידול ילד כזה הוא לא עניין של מה בכך. נדרשים מכם כמויות נכבדות של משאבים נפשיים וחומריים, וסבלנות אין קץ.

חשוב להבין את מקור הכעס והתסכול אצל הילד, ולנסות להציע טיפול מתאים. כיום ישנם מגוון גישות וטיפולים להתמודדות עם האתגר –החל מכדורים כגון ריטלין או ריכוזית, וכלה בטיפול פסיכולוגי או פעילויות חינוכיות שונות. חשוב להקשיב לילד – לחוויות השונות שלו מהטיפולים, ולרגשות שהוא חווה במהלכם ואחריהם. משוב כנה הוא גורם הכרחי להצלחת הטיפול, שיפור התנהגות הילד, וראיית שינוי אמיתי. 
מאמרים נוספים :

» זוגיות מוצלחת

מה יותר חשוב בחיים מזוגיות מוצלחת? קשה לדמיין חיים שלווים, מסופקים ושלמים, ללא הכתף התומכת של בן או בת הזוג האהובים. תמיכה נפשית ומוראלית בכל מורדות ומעלות החיים היא אלמנט קריטי במסע לפסגות הסיפוק האישי והמקצועי.אז מה הם...

» מישל שוחוטוביץ ניקוי רעלים מהגוף באמצעות מכשיר הבי קום

"מה זה בי קום"? שאלתי את גלית, ההומיאופתית שלי, אליה הגעתי לאחר שעזרה לי להתגבר על כאבי פרקים, חרדות וכאבי גב. הפעם הגעתי אליה בשל פעילות לא תקינה של מערכת העיכול."בי קום הוא מכשיר הומיאופתי חדש המאבחן ומטפל בכל מיני בעיות....

» היפראקטיביות וכתה א

ההורים של דור (שם בדוי) הגיעו אלי מאוד מוטרדים. הם סיפרו לי שבנם בורח מבית- הספר, מפריע בשיעורים,  המורה מותשת ממנו והוא מרבה להתפרץ. ההורים היו  מודאגים שבקצב הזה הוא יסומן בבית-הספר, ובתחושה של איבוד שליטה מול ילד שהוגדר...

» על חינוך ילדים, סיפורים ואתגרים

על חינוך ילדים, סיפורים ואתגרים אני זוכרת את הימים הראשונים שלי עם בני הבכור, הבאנו אותו הביתה ומיד חיפשתי את המדריך לטיפול בתינוק, מה עושים עם היצור הקטן הזה, כיצד מטפלים בו??? וכאשר בני גדל האתגרים גדלו יחד איתו, כיצד...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים