שובר לפרסום בגוגלחמישה טיפים לשולחן שבת משפחתי!

PDF הדפסה דוא
חמישה טיפים לשולחן שבת משפחתי! - 5.0 out of 5 based on 1 review
דירוג משתמש: / 1
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : יינות הלל   
חמישי, 15 דצמבר 2011 20:49

הגמרא אומרת כי: "אדם ללא אשה אינו נחשב אדם "...ולכן יש להתחתן על מנת להקים משפחה.

משפחה אינה דבר המובן מאליו. על מנת שנחווה את משפחתינו כמשפחה בונה וחיובית , כמשפחה  בה קיימת שמחה, שירים, צחוק והתרגשות,כמשפחה המאפשרת לכל אחד מחבריה להתפתח בהתאם לקצב שלו, להביע את דעותיו ללא ביקורת או שיפוט, יש להשקיע  בה.

הטיפים המובאים כאן הינם חלק מסדרה של מאמרים  אשר יופיעו באתר  ויתייחסו כל פעם לאספקט אחר הכרוך במשפחה.

 

השבוע צרפנו לכם כאן חמישה טיפים פשוטים ליצירת שולחן שבת משפחתי!

 

1.תכננו מראש את שולחן השבת שלכם – חשבו בייחד – איך הייתם רוצים את שולחן השבת שלכם?

(אפשר בהחלט לצרף את הילדים לתהליך החשיבה!) אם לא עולה רעיון מספיק ברור, נסו לחשוב – איפה ראיתם משפחה שמנהלת את שולחן השבת שלה באופן שאהבתם? זה יכול להיות אצל קרובי משפחה או חברים. אחרי שהחלטתם, קבעו לעצמכם פעולות קלות שתוכלו לעשות כבר בשבת הקרובה. למשל – אם החלטתם שיהיה נחמד אם המשפחה תיאסף לשירה בציבור ביחד – חשבו מראש על שיר אחד  שיתאים לכם – ותשירו אותו בשבת. חודש לאחר מכן תוכלו להוסיף שירים נוספים כיד הטובה עליכם!

 

2.      שתפו – שולחן שבת הוא "כיכר העיר"  של המשפחה. זה הזמן לשתף בחוויות שעברו השבוע, לתת מחמאה על הצלחה במבחן של אחד מבני הבית, לצחוק ממקרה מצחיק שקרה לאחד הילדים, או ללבן סוגיות משפחתיות באווירה נינוחה. זה הזמן לתת במה לבני הבית, ולעודד אותם לשתף את מה שעובר עליהם. גם אם מי מבני הבית סגור מטבעו – אפשר לעודד אותו לשתף ע"י שאלת שאלות פתוחות "אז מה דעתך על מה שקרה ב.."  הצלחה מובטחת!

 

3.      שירה – שירה משותפת יוצרת את מה שלאחר שנים רבות הילדים יכנו "שירים מבית אבא". השירה המשותפת כשנעשית באווירה נעימה, מגבשת את המשפחה היטב. אפשר לשיר ביחד – כולם במקהלה מגובשת. אפשר להיות מוזיקלי, ולקבוע מי עושה קול שני לכל שיר. אפשר ללכת על שירה יצירתי ולהחליט ששיר מסוים עושים במבטא כבד כלשהו. כדאי להכין מראש זמירונים.

 

4.      סיפור משפחתי – זה הזמן לסיפורים. כשכל בני המשפחה בייחד, קשובים, זה הזמן לעשות קצת יחסי ציבור לסבתא, לספר סיפורי ילדות מהזמן ש"אמא הייתה בגיל שלכם", ואיך סבא עלה לארץ. ילדים שמכירים את המסורת המשפחתית, מרגשים מחוברים ומכירים את התא המשפחתי המורחב.

 

5.      והכי חשוב  - זה הזמן להתפנק. זה הזמן לאוכל טעים, להתפנק על יין טוב,  לשבת עם ספר וספל תה אחרי האוכל, או סתם סביב השולחן עם פיצוחים. זה הזמן לפתוח את הדברים הכי טעימים שיש בבית, אלו  שמחכים לסיבה מיוחדת כדי לפתוח אותם. שבת שלום!


הלל  - להביא את אומנות היין לקידוש! 

www.hallelwine.co.il/sabbath


 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים