חברות ייעוץ כלכלי

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אמיר   
רביעי, 07 פברואר 2018 14:38

חברות ייעוץ כלכלי

נהוג לומר על הישראלים שהם אוהבים לנצל כל הזדמנות כלכלית, עסקית או אפילו סתם עסקה קטנה שנקרית בדרכם. אך האמת היא שבהרבה מאד מהמקרים אמירה זו כלל אינה נכונה, מפני שהישראלי הממוצע צורך לא פעם מוצרים שהוא אינו צריך או שהם אינם איכותיים מספיק. במקרים רבים אחרים הישראלים פשוט אינם מודעים למוצרים ולשירותים מעולים שהם יכלו לקבל, במחירים טובים ועם אפשרות אמיתית לשיפור באורח חייהם, או לחלופין בשגרת העבודה שלהם. כזה בדיוק הוא התחום של ייעוץ כלכלי לעסקים, המאפשר שקט נפשי ואורך נשימה בכל הנוגע לניהול תקציב נכון ומדויק, להגדרת מטרות לטווח קצר וארוך - ולשמירה על הקיים כך שזה לא רק יישאר כמות שהוא, אלא שהחברה גם תפיק רווחים גדולים יותר ויותר ככל שיעבור הזמן.

איך מוצאים את האחת?

כדי לעשות זאת בצורה איכותית וברת שינוי, חשוב לבחור בחברה הנכונה ולקחת בחשבון מספר כללי מפתח, לפני שיוצאים לדרך. ראשית כדי לזהות חברות ייעוץ כלכלי איכותיות באמת, חשוב לבחון את "תיק העבודות" של כל אחת ואחת מהן, ולבחון מספר משתנים:

  • האם לחברה יש תוצאות מוכחות להצלחה, וחשוב מכך - ארוכות טווח?

  • האם התהליך המוצע נותן כלים, או טיפים בלבד? האם הוא משנה תפיסה מציאות?

  • האם החברה נותנת מענה רחב למגוון אפשרויות, או שהיא ממוקדת למצב אחד ומסוים של חוסר כלכלי?

  • האם החברה עושה שימוש אמיתי בנותנים, כאלה שמקורם מדויק ואמין?

שאלות אלו ועוד הן קריטיות לבחירה נכונה וטובה של חברות ייעוץ כלכלי, ובעיקר חשוב לשים לב לתשובות העולות מזו הראשונה, משום שרק חוות דעת אמיתיות של לקוחות עבר, ורצוי מפורטות ככל היותר, יכולות לתת תמונת מצב נכונה וטובה אודות האפשרויות השונות העומדות בפניכם.

מה מתאים לכם?

נקודת מוצא שחשוב לצאת ממנה בהקשר של ייעוץ כלכלי, היא שהרבה מאד פעמים הבעיה טמונה במקום אחר לחלוטין מכפי שאתם חושבים, ויותר ממומלץ "לפתוח את הראש" לרעיונות חדשים ולכיווני פתרון אחרים שעד עכשיו אולי אפילו פסלתם ממש. זכרו כי חברות ייעוץ כלכלי, כל עוד הן איכותיות ובעלות שם, מחזיקות בניסיון עשיר וממוקד, וכדאי להקשיב לדעתם של מומחים בנוגע להתנהלותכם הכלכלית בעסק.
 
STU2

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים