החשיבות בבטיחות בזמן כריתת עצים

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : גיא   
שלישי, 27 יוני 2017 11:53

אחת הפעולות המורכבות ביותר אך גם החשובות ביותר שאף נחשבות למצילות חיים - הן הפעולות של כריתת עצים. מדוע יש צורך לכרות עץ? יש יתרונות רבים הרי בשתילתם של העצים, והם תורמים מאד לסביבה ולמאזן האקולוגי. עם זאת, הכריתה לעתים היא בגדר חובה - כי העץ עלול ליפול בקרוב עקב ריקבון מתקדם, עקב מגע עם קווי חשמל באזור, ועוד. עם זאת, הכריתה חייבת להתבצע בזהירות רבה - ויש לשמור על כללי בטיחות מחמירים במיוחד בעת הכריתה.

הסיכונים השונים שיש בכריתה

●  נפילת העץ בבת אחת - בניגוד לדימוי שיש לכם בראש, אזי כאשר כורתים עצים, העץ לא באמת נופל ומוטח כלפי מטה. תהליך כזה הוא דווקא מסוכן מאד ועלול להתגשם בעת הכריתה. אך דמיינו לרגע עץ נופל באופן חופשי - ברור שאז הוא עלול לגרום זנק אדיר לסביבה כולה וגם לפגוע בבני אדם. כאשר כורתים עץ בצורה בטיחותית, רותמים אותו ומחזיקים אותו היטב עם ציוד מתקדם. כך לאחר הניסור של העץ, מורידים אותו בזהירות למטה, ומונעים פגיעה.

●  עבודה עם מסורים - בסופו של יום, כדי לבצע את הכריתה, משתמשים במסורים שונים - הן מסורים חשמליים והן מסורים ידניים. מובן שעבודה כזו חייבת להתבצע תוך שמירה על כללי זהירות מדוקדקים מאד. עבודה עם מסור חשמלי וידני תמיד דורשת זהירות - וכאשר מדובר על אדם שתלויה בגובה על עץ רקוב - הזהירות נדרשת פי כמה וכמה.

● עבודה בגובה - העבודה של כריתת עצים שייכת לקטגוריה ענפה למדי של עבודות שמתבצעות בגובה. זה אומר שיש לעבוד עם ציוד סנפלינג. עם זאת, משטח העלייה עצמו של העץ לעתים עלול להיות תלול ולא בטוח (בניגוד לעבודות אחרות בגובה). זה אומר שצריך לבצע את העבודה בגובה תוך שמירה על כללים מחמירים מאד.

מה בעצם אנו מלמדים מכאן?

ברור אם כן, שבתהליך הכריתה של העץ, יש לא מעט סיכונים - וזאת על אף שהעבודה הזו היא נחוצה וחיונית מאד. מבחינתכם זה אומר דבר אחד: שבמידה ואתם זקוקים לכריתה מהירה של עץ, חובה לפנות אך ורק לאנשי מקצוע שיש להם רישיון לעסוק בתחום. רק זה יבטיח עבודה מצוינת ובטוחה.


www.hahotvim.co.il/
 
מאמרים נוספים :

» כלי עבודה המשמשים לטיפול בעצים

טיפול בעציםעצים הם חלק בלתי נפרד מחיינו. העצים נמצאים בכל מקום, בעיר, בכפר וביערות. בני האדם משתמשים בעצים ועובדים איתם כמעט משחר האנושות. ישנן פעולות שונות הנעשות עם עצים, חלקן קשורות לתעשייה ולייצור וחלקן קשורות לקישוט...

» כריתת עצים וחידוש הבית

בתים פרטיים בדרך כלל הם בתים צמודי קרקע אשר יש להם יציאה אחורית לגינה קטנה או רחבת ידיים. בגינות הללו אנו אוהבים בדרך לגדל פינת תבלינים קטנה ושותלים שם נענע, עירית, מנגולד ועוד. לאלה מאיתנו שיש גינה גדולה יותר, ניתן לשתול...

» למה חשוב לשכור שירותים של גנן לכריתת עצים וגיזום עצים

גיזום עציםעבודות גינון הן לא רק שתילת פרחים, השקיה וכיסוח הדשא. היא תהליך הכרוך בהשקעה כספית, ולכן אי אפשר להרשות לעצמנו שלא לטפח ולשמור עליה לאורך זמן. גיזום עצים הוא חלק מהחבילה, ואי אפשר לוותר עליו. ברוב הגינות הפרטיות...
STU2

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים