שובר לפרסום בגוגלההתקדמות הזריזה של משחקי המחשב

PDF הדפסה דוא
ההתקדמות הזריזה של משחקי המחשב - 5.0 out of 5 based on 2 reviews
דירוג משתמש: / 2
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אריאל   
ראשון, 19 פברואר 2012 14:12

מהרגע שמצויים מחשבים – ישנם משחקים למחשב. כבר לפני זמן רב נוכחנו לראות דוגמאות למחשבים שיועדו מראש לשימושים מקצועיים מריצים משחקים מחוץ לשעות העבודה של משתמשיהם. עם זאת, רק מאז שנות התשעים ראינו שדרוג עצום בעולם זה. מבילוי שאינו נועד לכולם – חדרו משחקי מחשב לכל משפחה והפכו לבילוי לכל בני המשפחה. במאמר זה, נבחן את ההתקדמות של העולם הזה לאורך השנים האחרונות.משחקים קלאסיים

אלו מתוכנו שהתבגרו לפני שנות ה-90 ללא ספק מכירים את הנקודה על ציר הזמן, בה שוחררו לשוק מכונות בידור ביתיות, בד בבד עם ה גידול בהכרה בציבור של אולמות המשחקים בקניונים. רוב הבוגרים כיום נוצרים בגעגועים את הזיכרון של קונסולת המשחק הראשונה שניתנה להם, את המשחק הראשון שהתקינו על המחשב הראשון או את ההתרגשות של להזמין חבר לחדר בכדי לשחק משחקים לשניים ביחד. בימים ההם משחקים הוכרו כפעילות לא רצינית, והוכרו כ "ביזבוז זמן" אצל המבוגרים. כיום, כששכבת הגיל של ההורים עשויה מהילדים ההם, היחס שונה במקצת: כעת מבינים את התרומה של המשחק לפיתוח המחשבה והקשר בין היד והעין, ובהתאם לכך הורים יעדיפו שהילדים שלהם ישחקו – אך בוחרים שיהיה מדובר במשחק עם ערך מוסף לימודי.

משחקים כיום

בשנים האחרונות, משחקים תופסים משבצת זמן רצינית בתרבות היומיומית ובשגרה של כל אחד. אנו רואים ילדים נהנים ממשחקי מחשב מועילים, בין אם מדובר במחשב אישי, במכשיר משחקים או אף בטלפון נייד עכשוי. המבוגרים יכולים לשחק בכיף ברגעי הפנאי ואפילו בעבודה. רבים נהנים ממשחקים בזמן שהייתם ברשת חברתית. כבר איננו עוסקים בתחום של משחקים לילדים בלבד, אולם במשחקים שלהם סיפורי עלילה בוגרים ורציניים שמובאים דרך תצוגה מפוארת ופסקול נהדר. למעשה, מדובר ב מדיום בידורי חשוב מכל בחינה – שיש בכוחו להחליף צפיה בסרט קולנוע או בסדרת טלוויזיה, לדוגמא.

איך נתייחס אל משחקים בעתיד?

לא מסובך להסתכל ולראות שעולם המיחשוב פוסע למסלול הבידורי – מחשבים רבי עוצמה, מסכי מחשב גדולים, טלוויזיות בעלות הפרדה גבוהה ומכשירי משחק המתחברים לטלוויזיה המציעים חוויה ייחודית. מצויים כבר מבחר מכשירים בשוק המאפשרים לשחקן להיטמע בעולם המשחק באמצעות תנועות גוף (בין אם השחקן אוחז בג'ויסטיק מיוחד או שמוצבת מצלמה שמקליטה את השחקן). נוכחנו כבר לראות משחקי ספורט לדוגמא, שבהם השחקן משחק בעמידה ומבצע את הפעולות שאותן מבצעת הדמות על הצג. הגראפיקה משתפרת גם היא: מצויים כרגע משחקי תלת מימד שנראים כמו סרטים שמוצגים בקולנוע ואף יותר טוב, שמכילים קבוצה של סלבריטאים בשר ודם אשר תרמו את הקולות שלהם ואת הפנים שלהם למשחק שהוא סרט באורך 10 שעות ויותר מכל בחינה.

בעצם, כל אחד ואחת יש בכוחו למצוא את מבוקשו בעולם משחקי המחשב – רק כנסו ותקבלו הוכחה! 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים