שובר לפרסום בגוגלדרכים להתמודדות עם פחד מהשתלות שיניים

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : דידי   
רביעי, 23 דצמבר 2015 23:33

למרות שתהליך השתלת שיניים הוא הליך רפואי מאוד נפוץ ואחוזי ההצלחה שלו במרפאות גבוהים מאוד, ישנם אנשים רבים אשר חוששים לעבור השתלת שיניים. פחד זה נקרא "חרדה דנטלית", זאת אומרת פחד משמעותי מטיפולי שיניים. כאשר אנשים סובלים מתופעה זו, יש אפשרות גבוהה שהם יזניחו את מצב הפה וידחו הגעה לבדיקה אצל רופא השיניים.

רוב המטופלים אשר דוחים השתלות שיניים עושים זאת מתוך פחד מן הכאב ואי הנוחות שהם צופים במהלך ובעקבות השתלות שיניים. תחום רפואת השיניים התפתח מאד בשנים האחרונות והשתלות שיניים כיום אינן מצריכות בהכרח סדרת טיפולים ארוכה ומתמשכת הכרוכה באי נוחות וכאב. טיפולי השתלות שיניים הינן הליך שזוכה לאחוזי הצלחה גבוהים ביותר, והסיכונים בהליך כזה הינם מזעריים.

דבר שיכול לחזור להתגבר על הפחד מטיפול ולהבין את הצורך בכך זה הבנת היתרונות בביצוע השתלת שיניים, וההשלכות שעלולות להיות אם מתעלמים לתקופה מן המצב הקיים. אחת ההשלכות יכולה להוביל למחסור בשיניים בפה. תופעה זו מפריעה בתפקוד היום יומי, בלעיסת אוכל ולעיתים אף בדיבור. כמו כן, חשוב להבין כי מחסור בשיניים אף עלול להוביל להתדרדרות במצב הפה והלסת. בנוסף, ללא שיניים, עצם הלסת הולכת ונספגת, וככל שהזמן עובר ולא מטפלים במצב, ביצוע השתלת שיניים רגילה יהיה תהליך קשה ויהיה צורך בסופו של דבר בפרוצדורה מסובכת יותר. מי שיעבור טיפול השתלת שיניים יוכל ליהנות מאיכות חיים גבוהה, לחזור לשגרה ולשמור על בריאות הפה.

פגישת ייעוץ מקדימה אצל רופא השיניים מקצועי עוזרת להביו מהם השיטות המתאימות לטיפול במצב ספציפי של כל מטופל. ניתן לעזור למטופל להתמודד עם הפחד על ידי ביצוע השתלת שיניים בהרדמה מלאה או בטשטוש. השתלת שיניים בהרדמה מלאה או תחת טשטוש (סדציה) משמעה שהמטופל אינו במצב הכרה מלא ולכן אינו חש כאב במהלך הטיפול. לא כל אחד יכול לעבור השתלת שיניים בהרדמה מלאה ויש צורך לעבור מספר בדיקות כדי לוודא כי מבחינה בריאותית המטופל אכשיר לעבור הרדמה מלאה.

שיטה נוספת להתמודדות היא ביצוע השתלת שיניים ביום אחד במקום בסדרת טיפולים. כיום ניתן לבצע השתלות שיניים ביום אחד גם כאשר מדובר על השתלות שיניים מורכבות כמו במקרים של השתלת מספר רב של שיניים או מחסור בעצם לסת. עבור מי שסובל מחרדה מטיפולי שיניים, הידיעה כי ישנה אפשרות לסיים את כל התהליך ביום אחד יכולה לעזור להתמודד עם הפחד מהתהליך.

נקודה חשובה נוספת היא שיש לשתף את רופא השיניים בפחד שקיים לפני הטיפול. רצוי לקבוע עם הרופא דרכים באמצעותן תוכלו לסמן לרופא אם ברצונכם שיעצור. בצורה הזו תהיה תחושת שליטה בעזרת הידיעה שבמידה ותחושו כאב רב או מצוקה במהלך הטיפול, הרופא ידע ויפעל בהתאם. גם לרופא השיניים יש אינטרס שתהיו רגועים ותרגישו בנוח במהלך הטיפול, כי חוסר שיתוף פעולה של המטופל עלול לפגוע בביצוע השתלת שיניים באופן הטוב והמהיר ביותר.

וודאו כי רופא השיניים שיטפל בכם מתמחה בתחום של השתלות שיניים, הינו בעל ניסיון רב והצלחות מוכחות, והוא עושה שימוש בטיפולים בשתלים ובחומרים האיכותיים ביותר הקיימים כיום בתחום. הידיעה כי הנכם בידיים מקצועיות ומנוסות תעזור להפיג את המתח והחשש מפני סיבוכים או תוצאה לא טובה של ההליך.

מומלץ לאנשים שמפחדים מהשתלות שיניים לעבור טיפולים במרפאות שיניים באזור מגוריהם אשר מחזיקות באחוזי הצלחה גבוהים. ניתן למצוא, לדוגמה, מרפאות אשר מציעות השתלות שיניים בתל אביב ויכולות להציג אחוז הצלחות גבוה בטיפולים קודמים. במרפאות כאלה ניתן לתאם בדיקה ופגישת ייעוץ חינם וללא כל התחייבות. במהלך הפגישה ניתן לקבל מידע לגבי שיטות הטיפול האפשריות בהתאם למצבכם, וכן תוכלו לקבל מענה לכל שאלותיכם במטרה לעזור ולהפיג את החשש.


 
מאמרים נוספים :

» ביטוח השתלות שיניים

נתוני תחלואת השיניים בישראל מצביעים על כך שמליוני אנשים זקוקים לטיפולי שיניים ברמות שונות – מטיפולים קלים ובסיסיים כמו סתימות, עקירות או ניקוי אבן, ועד טיפולים משקמים מורכבים יותר כמו כתרים, או ניתוחי חניכיים. אולם על...

» השתלות שיניים- הכנות, סיכונים ותוצאות

ניתוח השתלת שיניים הוא הליך שמחליף את שורשי השן בבורג מתכת עליו ממקמים את כתר השן המלאכותית. שתלים דנטליים נראים ומתפקדים ממש כמו השיניים הטבעיות. ניתוח שתל דנטלי יכול להציע חלופה מבורכת לתותבות נשלפות או לגשרים שלא...

» טיפולים מוכרים פחות- השתלות שיניים ביום אחד, ניתוח סנטר

לצד טיפולים קוסמטיים נפוצים יותר, כמו טיפולי הקטנת ובעיקר הגדלת חזה, ניתוחי אף והזרקת בוטוקס, ישנם ניתוחים וטיפולים שונים שלא זכו לפרסום שזכו הטיפולים האחרים. לכן חשוב להביא לידיעה, שגם טיפולים נוספים קיימים במאגר...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים בתחום הבריאות

חיפוש עבור רפואה - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים