שובר לפרסום בגוגלדברים שחשוב לזכור בעת בחירת שם לילד שבדרך

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אריאל   
שני, 12 מרץ 2012 10:53


כל אדם שצלח את התהליך המאתגר שנקרא התכוננות ללידה, ידע לציין מנסיונו שזהו תהליך קשה למדי: יש לוגיסטיקה והכנות, קניות, ארגונים ורשימות ארוכות של דברים שעקרוני לזכור, לעשות ולטפל בהם. ראינו מקרים מרובים שבהם הנושא שההורים הצעירים נתקעים בו הוא דווקא הנושא של בחירת השם לילדם החדש. הורים רבים שממתינים לתינוק, במיוחד אם מדובר בלידה הראשונה, מוצאים את עצמם לעתים נתונים ללחצים מצד קרוביהם – שכל אחד מהם זורק בקשות משלו לשם של הנולד. לעיתים הדרישה היא לשם עם משמעות משפחתית, דתית, עדתית וכן הלאה.
על מנת לעשות מאמץ ולספק מעט מידע על נושא בחירת השם לתינוק שבדרך, ריכזנו מספר גורמים שכדאי להתחשב בהם על סמך שיחות עם הורים והישענות על דבריהם. עיון מועיל!

מציאת שם שיש להם משמעות ייחודית

אחד מהגורמים הראשיים עליהם יש את הדגש הגדול ביותר בעת חיפוש שמות לתינוקות הוא נושא המשמעות. ברוב המקרים, משמעות היא גורם מכריע בתהליך מציאת השמות, שכן אנשים מרגישים את הצורך לקרוא לתינוק שנולד עם שמות קרובים שנפטרו, אנשים שהשפיעו על ההורים, כמחווה למישהו או שמות מתאימים לקרובים אחרים (נניח – בני דודים עם שם דומה או אחים שלהם שמות עם הברות זהות). במידה ונושא המשמעות הינו חשוב עבור ההורים הצעירים, הרי שמבחר השמות שאפשריים לבחירתם מצטמצם משמעותית ומוטב שיבדקו את משמעותם של שמות לילדים רלוונטיים בלבד, במקום לבחון הרבה שמות שונים.

שמות לרכים תוך הקפדה על מסורת

אין זה אפשרי להתעלם מהציבור הנרחב של שומרי מסורת בארץ. בשביל אנשים אלו, מצויים מעת לעת קריטריונים שונים בעת בחירת שמות לילדים – משמעות תנ"כית, פיגורות מפורסמות מהתנ"ך ושמות שמצביעים על קונטקסט מסורתי. זכינו לראות כבר שמות לבנות לדוגמא המתבססים על נשים מקראיות חזקות כסממן לחוסן.
בנוסף לכך, רבים גורסים כי לשם עצמו ניתן למצוא משמעויות שונות: שמות מהקבלה, בדיקה מבחינת גימטריה והכללת (או הסרת) אותיות מסויימות מהשם. אלו המאמינים בסגולות של גורמים אלו, מוטב שיתייעצו עם רב שניתן לתת בו אמון טרם לידת הילד לצורך בחינת שמות ספציפיים.

לבחור שם עולמי לרך

עבור הורים רבים, דווקא נושא בינלאומיות השם שבוחרים הוא הגורם המכריע. הכוונה היא לשמות מוכרים בינלאומית, כדי שבהמשך דרכו, יוכל הילד להשתלב ללא קושי במגורים בחו"ל או בתחומי עשיה הדורשים תקשורת עם גורמים שאינם מקומיים. לשם כך, הורים בוחרים שמות המוכרים בכל העולם או שמות שאין בהם צלילים קשים להגיה עבור אנשים שאינם דוברי עברית. כדי להדגים: שמות לבנים שיש להם גם משמעות מסורתית וגם מוכרים וקלים להגיה בכל העולם כוללים את דניאל, גבריאל ואחרים. 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים