שובר לפרסום בגוגלגשמים, מים, נזילות וכל מה שביניהם

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : נועה   
ראשון, 16 יוני 2019 15:21

 

אחת התופעות המרגיזות בעונת הגשמים היא הרטיבות והנזילות שצצות ללא הודעה מראש. מים בתקרה, רטיבות בין קיר לתקרה או אפילו מקווי מים על גג הבית כל אלו ועוד מהווים את ריכוז תופעות הגשמים. מה עושים? איך מטפלים ומה הנזק שיכול להיגרם אם נתעלם מהבעיות האלו? שאלות אלו ועוד קצת יענו במאמר הבא.

 

תופעות ונזקים

כאמור נביא דוגמאות לנזקי מים ורטיבות וננסה לענות על הדרכים שיש לטפל בהם. 
רטיבות מעל הפנל - לא אחת אנו מגלים מעין אבקה דמוית קמח מעל הפאנל בריצוף. אבקה זו מעידה על חדירת מים או רטיבות. בדיקת בדק בית מחוץ לבית עלולה לגלות ליקויי איטום בחלק החיצוני של הקיר, לעיתים האבקה מעידה על בעיה קצת יותר חמורה והיא שהריצוץ של הבית בוצע על חול רטוב, האריחים משמשים כמו מכסה לסיר ואילו הקו המשיק בין האריחים לפנל מהווה נקודת פליטה של הלחות.

כתמי פטרייה שחורים במקלחת - תופעה נפוצה מאוד שנובעת מ 2 סיבות עיקריות, הראשונה היא צביעת הקירות בצבע שאינו "נושם" כלומר שאינו מבוסס סיד, אפשרות נוספת שניבדקת בבדק בית היא שחדר הרחצה אינו מאוורר מספיק, הלחות שמצטברת במקלחת או באמבטיה אינה מתפזרת כראוי והתוצאה היא היווצרות עובש על הקירות. בעיה זו מוגדרת כליקוי לכל דבר ועניין והיא די בעייתית לפתרון, כאן צריך לערב את המתכנן או האדריכל וכמובן את הקבלן על מנת ליצור אוורור טוב יותר.

רטיבות מגג רעפים - אחד הקירויים המוכרים והנפוצים ביותר מימים ימימה הוא גג רעפים, קירוי זה אינו אמור לאפשר חדירת מים אולם לא אחת אנו מגלים בקו המשיק בין קיר הבית לתקרה לחלוחית או רטיבות שעם הזמן מתפתחת לפטרייה או נזק לטיח. תופעה זו חייבת גם היא בדיקה יסודית ולרוב תגלו כי זה נגרם בעקבות הצטברות לכלוך ואבק בשולי הגג. אולם אם שיפועי הגג בוצעו בצורה נכונה סביר להניח כי לא תהיה כלל הצטברות של לכלוך, את זוויות הגג בודקים כחלק מבדיקות בדק בית.

 

מי בודק, מתי בודקים והאם זה חשוב?

את בדק בית מבצע מהנדס בניין בעל ניסיון, וותק והסמכה. חשוב לציין כי את הבדיקות של בדק בית חייבים לבצע ביסודיות, לא אחת חברות שיש להם "הרבה" להספיק ביום עבודה די מקלים ראש בבדיקות. חשוב להבין כי בדק בית הינו הדרך היחידה שלכם לקבל את הנתונים האמיתיים כפי שהם לגבי הבית שלכם. את הבדיקות מומלץ לבצע טרם רכישת בית לא משנה אם הוא בית חדש או ישן עדיין אתם עתידים להוציא סכום רציני של כסף ולרוב גם להשתעבד לתשלומי משכנתא, לכן בדק בית ילמד אתכם מה אתם עומדים לרכוש ואם כדאי לכם בכלל.

 

 


 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים