שובר לפרסום בגוגלגירושין של רופאים - נכסי קריירה

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : מיכל מוזס   
שני, 02 ינואר 2017 13:29

 

גירושין של רופאים- נכסי הקריירה של רופא:
"נכסי קריירה" הם כינוי לפונטציאל ההשתכרות העתידי של מי שיש לו מקצוע או מומחיות בתחומו שנצברו במהלך הנישואין, משתכר שכר גבוה מהממוצע ויש לו כישורים גבוהים במקצועו.


סיטואציה מוכרת – בני זוג מתגרשים, כשהאחד מהם הוא רופא מומחה, הוא מוכר מאוד בתחומו, וייתכן שיש לו גם קליניקה פרטית ורשימת לקוחות קבועים.
בן הזוג השני מרוויח הרבה פחות, והוא אינו המפרנס העיקרי של הבית.
האם המוניטין האישי של הרופא המומחה הוא נכס שיובא בחשבון במהלך פירוד וגירושין?
בעיה זו נדונה בהרחבה בפסקי דין של בתי המשפט לענייני משפחה בשנים האחרונות, לאור השינויים בחוק יחסי ממון, שהתייחסו בין השאר לחלוקת נכסי קריירה בגירושין.
מצד אחד, יטען בן הזוג בעל הקריירה – בדרך כלל זהו הגבר – שהמוניטין וכושר ההשתכרות נרכשו בעמלו הרב ובגלל כשרונו האישי, ואין הצדקה לחלק אותם עם אחרים.
מעבר לכך, בת הזוג והמשפחה כולה נהנתה מפירותיו של המוניטין המקצועי ומההכנסות שצמחו לרופא המומחה במהלך חיי הנישואין, ואין סיבה לתת לה ליהנות מהרווחים הללו גם לאחר סיום הנישואין.
מהצד השני, יטען בן הזוג – בדרך כלל זוהי האישה – כי המוניטין האישי והמיומנות המקצועית של הרופא נרכשו ברובם במהלך הנישואין, וכי ללא הקרבת הקריירה של האישה, לא היה מצליח הרופא המומחה להגיע לדרגת המומחיות והמוניטין שלו.
הטענה היא שללא התרומה של בן הזוג, הרופא המומחה לא היה מצליח להגיע לרמת המומחיות וההשתכרות שלו, שהוא ייהנה ממנה גם בעתיד.
בשנים הראשונות של העיסוק במקצוע, נדרשת עבודה מאומצת של בעל המקצוע, השקעת ימי עבודה רבים, השתלמות והשגת ידע מקצועי ורכישת ותק.
בשנים אלה, שבהם בדרך-כלל מגדלים בני הזוג ילדים קטנים, ההתמסרות של בן הזוג השני לגידול הילדים ולטיפול השוטף בהם מאפשרת את ההתרכזות של בן הזוג הקרייריסט בהתקדמות המקצועית.
אין זה הוגן שלאחר שחולפות אותן שנים, והמומחה יכול ליהנות מהפירות הכלכליים של מומחיותו, הוא יסרב להתחלק בהם עם מי שאפשר לו להגיע למומחיות והמוניטין המקצועיים.
להתרכזות בגידול הילדים יש מחיר: בן הזוג שנשאר בבית אינו יכול לקדם את הקריירה שלו לשיא של מיומנות מקצועית, כפי שעושה בן הזוג הקרייריסט, והוא נאלץ לדחות או לוותר כליל על ההתקדמות המקצועית ועל יכולת ההשתכרות של עצמו.

כיצד מכריע בית המשפט? בית המשפט קבע כי יש להתחשב בכושר ההשתכרות העתידי של רופא בעל קריירה בהתחשב בשלושה גורמים עיקריים:
1. משך הנישואין והמידה שבה המוניטין והמיומנות של הרופא הושגו במהלך הנישואין;
2. הפער בין כושר ההשתכרות העתידי של בני הזוג;
3. מידת ההקרבה של הקריירה של בן הזוג ה"ביתי" כדי לקדם את הקריירה של בן הזוג הקרייריסט.
ככל שמשך הנישואין ארוך יותר, ככל שהפער בכושר ההשתכרות של בני הזוג גבוה יותר, וככל שנדרשה הקרבה גדולה יותר של הקריירה המקצועית מצד בן הזוג ה"ביתי", כך ייטה בית המשפט לחלק את נכסי הקריירה והמוניטין של בן הזוג המומחה בין בני הזוג בסיטואציה של גירושין.
כיצד מודדים ומעריכים את שווי הקריירה האישית של בן הזוג? ומי קובע מהו חלקו של בן הזוג ה"ביתי" ביצירת הקריירה המקצועית של בן הזוג בעל המוניטין?
איך בפועל נעשית החלוקה של הקריירה – האם מדובר בתשלום חד פעמי או בתשלום חודשי? כיצד תגיעו לחלוקה צודקת של הרכוש המשפחתי במצב שבו לבן זוג אחד יש קריירה מצליחה, ובן הזוג האחר מעוניין לקבל פיצוי על השווי הכספי של הקריירה הזו?
מומלץ לפנות לעו"ד גירושין המתמחה בפרידה וגירושין של בעלי הכנסות גבוהות, קריירה ומוניטין מקצועיים.
עו"ד גירושין מומלץ יוכל לכוון אותך לכלים המשפטיים שבמסגרתם יישמרו זכויותיך בחלוקת הרכוש המשפחתי, כולל נכסי הקריירה של בני הזוג.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות ניתן לפנות למשרדנו
טלפון- 036446100
אתרנו באינטרנט : www.mozeslaw.co.il
דוא"ל : m@mozeslaw.co.il

 


 
מאמרים נוספים :

» דיני משפחה, צוואות וירושות – מה חשוב לדעת?

חושבים על לימודי משפטים? מחפשים לעסוק בתחומים שנוגעים בבני אדם בצורה הכי אישית וקרובה? דיני משפחה הם כנראה התחום הכי מעניין עבורכם וכדאי שתבחרו בכך במטרה שתעבדו בעתיד עבור משרד עורכי דין לדיני משפחה בחיפה.דיני משפחה...

» להתגרש בחיוך: היתרונות של גישור בתהליך גירושין

גירושין הוא לצערנו מושג נפוץ בעידן המודרני ונראה כי אחוזי הגירושין הולכים ועולים מדי שנה ואפילו יש טוענים כי אחד מבין שלושה זוגות מפרק את החבילה. הסיבות לגירושין הן רבות ולרוב עולות לאחר מחלוקות רבות, בין אם מדובר היה...

» גישור משפחתי

 אין לי כוח לכל הבלגן שיש בגירושין"איזה בנאדם, אני לא מאמינה לך, אמרתי לך שאסור לסמוך עליו, משהו בו נראה לי מפוקפק מההתחלה". "נו בסדר מה אני אעשה, לא שמתי לב, וחוץ מזה הוא הביא לי שתי בנות נהדרות, אז אין תלונות", "נכון, אבל גם...

» סוגי גישור

מי לא רב היום? מי לא מסתכסך? מאז ומעולם יש מחלוקות, ויכוחים וסכסוכים בין אנשים. אבל ככל שהעולם שלנו התפתח והפך להיות יותר ויותר מודרני, אנו רואים אנשים שממש נהרסים בגלל סכסוכים. מספיק להיכנס לרגע לבתי משפט, או אפילו לשמוע...

» ילדים וגירושין – איך מספרים לילדים על גירושין

יוסי ארז מזוודה ועזב את הבית. לבתו בת החמש ספר כי הוא הולך לגור אצל סבתא זמן מה, אבל מבטיח לה כי יחזור הביתה. במשך 3 חודשים פגש אותה  לבילוי משותף . שספרה לו בתו על געגועיה אליו וכששאלה אותו מתי הוא חוזר לישון בבית, נהג לענות...

» גירושין של אנשי הייטק

 גירושין של אנשי היי טק למה עובד הייטק צריך עורך דין גירושין המתמחה בגירושין של אנשי היי טק ? עובדי הייטק שפונים לייעוץ לעורך דין בגירושין, מגלים שהשכר הגבוה שלהם נמצא בעוכריהם: לאורך חיי הנישואין שלהם הם קיבלו שכר גבוה,...

» הבסיס להליכי גירושין בישראל

על מנת לסיים בצורה פורמלית וחוקית קשר נישואים בין שני בני זוג יש צורך בפתיחת הליך גירושין. מלבד ההיבט המשפטי המשמעותי של הגירושין, יש גם משמעות חברתית ואישית לתהליך. ראשית, חשוב לזכור כי גירושין מסמלים את סופה של תקופה....

» הסכם גירושין

גירושין נחשב לאחד מאירועי החיים הקשים ביותר שיכול אדם לעבור במהלך חייו. מדובר על מציאות מורכבת, אשר לה יש משתנים רבים: בני זוג, ילדים, משפחות, רכוש ועוד. שאלות רבות כמו משמורות על הילדים, תשלומי מזונות, ממון ורכוש צפות...

» מקרים נפוצים הקשורים בדיני משפחה

אחד מהתחומים הרגישים ביותר בעולם המשפט הישראלי, הוא התחום של דיני משפחה. דינים אלו כוללים את כל הסדרת מעמדו האישי של אדם בתוך המסגרת המשפחתית. חשוב מאד לציין כי התחום בישראל הוא סבוך מכמה כיוונים שונים, וזאת משום שבישראל...

» גירושין-דרך הנכונה

 להתגרש זה לא דבר קל, יעיד על כך כל אדם שפסע אי פעם במסדרונות הבית דין הרבני. אבל אם תדעו איך להתגרש בצורה נכונה, הגירושין יכולים להפוך להליך נסבל ואולי קל. זה נשמע יומרני ובאמת שאין מתכון מנצח לגירושין שיתאים לכולם אבל כן...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים בתחום המשפטים

חיפוש עבור עורכי דין - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים