שובר לפרסום בגוגלביטוח רכב – מידע כללי

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : anat   
חמישי, 22 אפריל 2010 18:02

ביטוח רכב הינו התחום הביטוחי השכיח ביותר בין כל לקוחות חברות הביטוח השונות ברחבי הארץ.  כל לקוח הקונה מכונית בין אם חדשה או ישנה מחויב על פי חוק מדינה ברכישת פוליסת ביטוח רכב טרם עליית הרכב לכביש ונסיעה ממקום אחד למשנהו. ישנם סוגי פוליסות ביטוח שונות: ביטוח מקיף לרכב, ביטוח רכב צד שלישי וביטוח חובה לרכב המתחייב על פי חוק. על מנת למשוך כמה שיותר לקוחות פוטנציאליים מנסות חברות הביטוח הגדולות להתחרות על כל לקוח באמצעות מגוון של הטבות, מבצעים והצעות אטרקטיביות לרכישת פוליסות ביטוח רכב. בנוסף מציעות חברות הביטוח מסלול מיוחד לשכבות אוכלוסייה ספציפיות בהתאם לצרכים האישיים של כל אוכלוסייה, למשל, פוליסות ביטוח רכב לנשים, לנהגים חדשים ולנהגים צעירים שטרם מלאו להם 24 שנים.  בנוסף מאפשרות חברות הביטוח מסלולי פריסת תשלומים נוחים לתשלום פרמיות הפוליסה הכוללות מספר תשלומים רב ללא ריבית או הצמדה. ניתן לרכוש פוליסות ביטוח רכב בשלושה דרכים מרכזיות: דרך האינטרנט, באמצעות סוכנויות הביטוח השונות, בעזרת סוכני ביטוח הפרוסים בכל הארץ ובמשרדי חברות הביטוח.

 

סוגי ביטוח רכב:

קיימים שלושה סוגי ביטוחי רכב שונים: ביטוח רכב חובה, ביטוח מקיף לרכב וביטוח רכב צד שלישי.

ביטוח רכב חובה:

ביטוח רכב חובה הוא למעשה הביטוח היחיד המעוגן בחוק וכל אזרח או תושב בישראל מחויב לרכוש פוליסה זו בטרם יוכל לנהוג ברכבו. נהג שייתפס  נוהג ברכב ללא  פוליסת ביטוח רכב חובה ייענש בחומרה.  ביטוח רכב חובה מעניק פיצוי במידה ויש פגיעה בגוף לנהג עצמו לאחד מנוסעי הרכב או להלכי רגל.  הכיסוי הביטוחי כולל תשלום על ימי אשפוז, טיפולים רפואיים, נסיעות, תרופות וכו. פגיעה בגוף משמע פציעה בנפש או מוות כתוצאה מתאונת דרכים, התנגשות, התהפכות או כל תאונה אחרת.

ביטוח מקיף לרכב:

פוליסת ביטוח מקיף לרכב מעניק פיצוי במקרה של נזק לרכוש כתוצאה ממספר סיכונים מוגדר וביניהם גניבה, מעשה ונדליזם, רעידת אדמה, תאונת דרכים, התהפכות, מכת ברק, שיטפון, התנגשות, שלג, שריפה, ברד, התלקחות, נזק מניסיון פריצה וכו. בנוסף הביטוח המקיף מעניק פיצוי במקרה של נזק לרכוש של צד שלישי, למשל, פגיעה בגדר של גן ציבורי, התנגשות בחלון ראוה וכו. ביטוח רכב מקיף מאפשר ללקוח להוסיף מספר הרחבות בהתאם לנוחותו ולצרכיו, לדוגמא תיקון שמשות, רכב חלופי, שירותי גרירה ותיקון באחד ממוסכי ההסדר של חברת הביטוח ועוד.

ביטוח רכב צד שלישי:

פוליסת ביטוח לרכב צד ג' מאפשרת תשלום פיצוי במידה ונגרם נזק לצד ג'. חשוב לדעת כי כיסוי ביטוחי זה כלול גם בביטוח המקיף לרכב, כך שלמי שיש ביטוח מקיף לרכב פטור למעשה מרכישת פוליסת ביטוח לרכב צד ג'. גם בפוליסת ביטוח זו ניתן להוסיף הרחבות בדומה למצוין בפוליסת הביטוח המקיף לרכב, פיצוי על אביזרים מיוחדים, אנטנה, טלפון וכו. 
STU2

פרסום ביטוח למטה

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים