שובר לפרסום בגוגלבגרות היא עניין של גיל

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : דנה מור   
רביעי, 16 נובמבר 2011 17:14

יש דרכים רבות להסתכל על ההתבגרות שלנו בגיל. יש אנשים שרואים בזה יתרונות רבים. ביניהם גם אני. אחד היתרונות לבגרות אצל נשים היא ההשתחררות מעול.

הילדים מתבגרים ואנחנו, הנשים, שאוהבות אותם ונותנות להם את הנשמה מבינות, בשלב מסויים, שעם יציאתם מהקן – גם תורנו הגיע.

תורנו מגיע לא רק מבחינת היכולת שלנו לקיים סדר יום רצוי עבורנו אלא גם מבחינה גופנית.

אנחנו מפסיקות לספור ימים, מפסיקות להסתכל על תאריכים. הגוף משנה את דרכיו, אנחנו נכנסות לתהליך מעבר לקראת שלב חדש בחיים. היתרון בתהליך הזה מוטמע בחסרון שלו: זה קורה בפרק זמן, יחסית קצר (יתרון) ובבת אחת (חסרון), בניגוד לגברים שאצל רובם המעבר הזה לא מורגש באופן בולט. אצלם זה בא באיטיות ובמהלך הרבה שנים.

כולנו נכנסות ועוברות את "גיל המעבר" עם כל השינויים ההורמונאליים המתלווים לתקופת חיים זו. אצל חלקנו זה מתבטא בתופעות כמו "גלי גיל", הפרעות שינה, שינויים בקצב המטבוליזם (השמנה) שינויים במצבי הרוח, ועוד.

עד שלא חווים את התופעות או את התהליך – לא יודעים על קיומו. מאידך, מי שלא עוברת את התהליך – יוצא שכרה בהפסדה: תהליך גיל המעבר מלמד איך לנווט את חיינו החדשים בגיל המבוגר.

אחד הכלים המוצלחים יותר להקלת ההתמודדות עם תופעות גיל המעבר היא השתתפות בחוג קבוע של פעילות גופנית.

הגוף שלנו, החווה את השינויים בעוצמות שונות, זקוק בתקופה זו ליצירת שגרה תנועתית קבועה, המאפשרת לשחרר האנדורפינים כדי להירגע, להוריד את רמות המתח הפנימי המיוצר מחוסר האיזון ההורמונאלי, לשרוף קלוריות מיותרות ולחזור לשינה בריאה וטבעית.

שיעורי פלדנקרייז בחיפה  ופילאטיס בחיפה מציעים לך לבחון את כל ספקטרום התנועתיות שלך כדי לשכלל את התנועה בחיי היומיום. גם אנחנו נשים, החוות את אותם שלבי מעבר יודעות להציע לך פתרונות עבור כאבי גופך השונים, כמו כאבי ראש, צוואר, כתפיים ומפרקי ירך.

הכותבת: תמר וייל, מומחית למציאת פתרונות להקלה על גיל המעבר מלמדת את שיטת פלדנקרייז בחיפה

עוסקת גם בסדנאות להשראת שינה.


zman-tnua.co.il
 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים