שובר לפרסום בגוגלאתר אינטרנט סלולרי – לא מה שחשבת

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : LoadSEO   
שלישי, 01 מרץ 2011 15:58

אם אתה קורא שורות אלו, קרוב לוודאי שכבר הבנת מדוע אתר אינטרנט סלולרי הוא חשוב והכרחי לקידום מכירות, שיווק באינטרנט, ביסוס מעמדו של האתר הקיים שלך ויצירת קשר חזק עם המשתמש/לקוח שלך בעידן האינטרנט 2.0. עם זאת, רבים אינם מודעים לכך שצורת החשיבה בעת בניית אתר אינטרנט נייד שונה מהנדרש לאתר אינטרנט רגיל באופן מהותי. במאמר זה ננסה לסקור חלק מההבדלים העקרוניים ושיטות החשיבה הדרושות לכך.

אתר אינטרנט סלולרי – הצע תוכן רלוונטי לגולש הנייד

טעות נפוצה היא לנסות לבנות את האתר הרגיל שלך כפי שהוא לגולש הנייד. בוני אתרים רבים מציעים תכנים זהים גם באתר הרגיל וגם בתוך אתר אינטרנט סלולרי, כך שבעצם מדובר בגרסה המוקטנת של האתר ותו לא.


השקע מעט מחשבה בבניית הפרופיל של הלקוח הסלולרי שלך: במרבית המקרים מדובר באדם שנמצא בדרך או תוך כדי תנועה, סביר להניח שאינו ליד מחשב, סביר להניח שהוא גם חרד למצב החשבון הסלולרי שלו בסוף החודש – כך שלא תרצה להציג לו אתר אינטרנט סלולרי "כבד". קח את כלל הגורמים הללו בחשבון ונסה להציע חווייה עשירה המותאמת ללקוחותיך הניידים.
הסיכויים הם שהגולש הסלולרי לא ירצה לשבת ולקרוא את ההיסטוריה של החברה שלך, אבל כן יחפש דרך ליצור עמך קשר בהודעה או בטלפון. מוטב להציג תוכן שונה מזה הקיים באתר הרגיל כדי להביא לייחודיות ולתת כדאיות מעשית לגולש השומר את האפליקציה שלך על המכשיר שלו.
טיפים נוספים: הצגת RSS בתוך אתר אינטרנט סלולרי שמאפשר עדכון קל ומהיר בחדשות, מבצעים ייחודיים לגולש הסלולרי, יצירת קשר פשוטה, הוראות הגעה פיזיות ואף התממשקות עם ה GPS המובנה במכשירים רבים כיום.

אתר אינטרנט סלולרי – הצע תכנים המתאימים להצגה סלולרית

השלב הבא אמור להיות התחשבות ביכולות ומגבלות המכשיר. שים לב, לגולש הסלולרי אין מקלדת ברוב המקרים, אין לו עכבר, אין תמיכה בטכנולוגיות כמו פלאש, יש לו 10-12 מקשים בלבד – וכל זה, על מסך בגודל אינץ' או שניים. חשוב על התכנים שיהיה נוח ללקוח שלך לראות: הסיכוי שמישהו ישב לקרוא מאמר שלם על מסך הנייד הוא קלוש, אך טקסטים קצרים וקולעים הנכתבים בגופן גדול ובולט יתפסו את תשומת ליבו של הלקוח שלך.
בנוסף לכך, לא מומלץ לשלב תוכן כבד – האינטרנט הסלולרי איטי בהרבה מהאינטרנט הרגיל וקיימות מגבלות זיכרון. במכשירים שאינם חזית הטכנולוגיה, גלישה אל אתר אינטרנט סלולרי כבד מדי עלולה להאט את המכשיר או להציג הודעה על מחסור בזיכרון – לכן המעט בכמות התמונות ככל הניתן.

אתר אינטרנט סלולרי – הצע שירותים הממנפים את יכולות הפלטפורמה

הפלטפורמה הסלולרית מציעה פיצ'רים שלא כולם מכירים בהכרח – שימוש מושכל בהם יוכל למשוך את תשומת ליבו של הגולש ולתת ערך מוסף ממשי לאפליקציה שלך.
מספר פיצ'רים לדוגמא: רינגטונים, GPS מובנה, טפטים ושומרי מסך, אפשרות חיוג ושליחת SMS, מסך מגע, תמיכה בHTML5, אנימציות מעבר בין עמודים ועוד. אפשרויות אלו אינן קיימות בעולם המחשוב הרגיל אך משחקות תפקיד מעשי בחוויית הגלישה הסלולרית. הצע ללקוח שלך לשלוח לך SMS או ליזום שיחה מתוך האפליקציה, הצע לו תוכן פרקטי שיוכל להיעזר בו כמו טפט עם הלוגו שלך. מכשירים מודרניים כוללים תמיכה בטכנולוגיות כמו אנימציה במעבר בין עמודים ויישום כמעט מלא של HTML5 – רתום זאת לטובתך והשתמש בפונקציות שאינן קיימות באתרים אחרים. אל תשכח – לא מדובר במישהו שיושב מול המחשב שלו, על הפלוסים והמינוסים שעובדה זו מביאה עמה.

אתר אינטרנט סלולרי – שליחה לחבר – דרך חדשה להפצה

אינך פונה עוד לגולשים אנונימיים באינטרנט, אפליקציה מאפשרת לך להיות על המסך הראשי של אחד האביזרים האישיים ביותר בתקופתנו – הטלפון הסלולרי. אם הגולש המזדמן כבר נתן בך אמון ברמה מספקת כדי להוריד את האפליקציה שלך, מומלץ מאוד לקחת נוכחות זו לשלב הבא ולעודד אותו לשלוח את האפליקציה לחבר.
אחת השאיפות הגדולות ביותר בעולם השיווק היום היא ליצור תופעה ויראלית: תוכן שמועבר מגולש לגולש, באופן המוני שחושף את המפרסם למיליוני עיניים ברחבי העולם. פרסומות, קמפיינים, סרטונים מצחיקים, תוכן יעיל ושימושי הם חלק מהכלים שמנסים להיעזר בהם ביצירת תוכן כזה.
לאפליקציה סלולרית יש פוטנציאל אדיר להפוך לויראלית – במידה והלקוח ירגיש שכדאי לו להעביר את האפליקציה שלך הלאה. חשוב מהם הדברים שהיית מעביר הלאה במייל או שולח לחברים בפייסבוק – מה מאפיין אותם? מה גורם לך לרצות לשתף פריט מידע? מנקודה זו והלאה, נסה להביא עצמך ליצירת פריט או תוכן כאלו גם בתור אתר אינטרנט נייד שברשותך. השליחה היא במרחק לחיצה, בעוד האתגר האמיתי הוא להביא את הלקוח לבצע זאת.
נכון – הדבר דורש מחשבה מרובה, אך ברגע שהינך מציע משהו ייחודי שכדאי להעביר, הדרך משם ל"תראה איזו אפליקציה מגניבה מצאתי!" בתפוצה המונית היא קצרה.

אתר אינטרנט סלולרי – עולם חדש לגמרי

לסיכום, מדובר בעולם חדש לגמרי המציע אפשרויות שלא חשבו עליהן לפני מספר שנים, אך כדי להוביל ב"משחק" הזה, יש צורך באימוץ דפוסי חשיבה שונים במעט מאלו המקובלים.
בעולם שבו הגולש מייצר את התוכן (Web 2.0), טכנולוגיה חדשה דוחקת הצידה טכנולוגיות ישנות יותר ודפוסי השימוש באינטרנט (שגם הוא אינו עתיק!) משתנים מדי יום – חשיבה של צעד קדימה תוביל לתוצאות מפליגות יותר מלימוד השוק במצבו הנוכחי. בניית אתרים כבר לא תיראה אותו דבר, מאז כניסת טכנולוגיות אלו לחיינו.
אפליקציות סלולריות הושקו לפני שנים בודדות וכבר עכשיו מדובר בשוק "חם" שמהווה את עתיד התקשורת – חשוב ללמוד כיצד למנף את הכלים החדשים לטובת העסק, הרעיון או המיזם החדשים.


www.loadseo.co.il/
 
מאמרים נוספים :

» בניית אתרי אינטרנט בחינם

אתר או אתר אינטרנט, דפי טקסט או יישומים בעלי מכנה משותף תחת כתובת משותפת ולעיתים גם שרת משותף (Server) אשר נמצאים ברשת האינטרנט. בדרך כלל אתרים מנוהלים על ידי מנהל אחד, או קבוצת מנהלים, כאשר התוכן עשוי להיות של מנהלי המערכת...

» בניית אתרים בחינם ללא עלות

כל חברה וכל עסק בוודאי יודע שבכדי שהעסק שלו יהיה בעל הצלחה , הוא חייב להיות משווק ומפורסם ברמה גבוהה . החשיפה על ידי אתר אינטרנט הינה קריטית מאוד , עבור כל מיליוני האנשים שגולשים בארץ ובעולם באינטרנט בכל רגע נתון . פתיחת...

» בניית אתרים בחינם

היה ואתה לא נמצא ברשת האינטרנט, אנשים לא יכירו אותך ולא ישתמשו בשירותים שלך . 2אול נותנת לכם לבחור ממגוון תבניות וממגוון אפשרויות יעילות בבניית האתר , כדי שתוכלו להקים לעצמכם אתר שמתאים בדיוק לעסק שלכם ולצרכים שלכם,...

» בניית אתרי אינטרנט

בניית אתרי אינטרנט בעידן החדש,כיום בניית אתרי אינטרנט מתקבלת, נראת ונשמעת טוב יותר מאשר בשנים הקודמות,בניית אתרי אינטרנט הוא שוק מתפתח שהולך וגדל מידי יום, כל אחד גולש באינטרנט ונמצא באינטרנט לפחות כמה פעמים ביום, אם זה...

» תרגום אתר אינטרנט מעברית לשפות זרות

תרגום אתר אינטרנט מעברית לשפות זרות הגלובליזציה פתחה שוק עיסקי חדש לחברות הישראליות וכך יותר ויותר מהחברות מציעות בשנים האחרונות את שירותיהן ללקוחות פוטנציאלים מעבר לים. ההתקשרות והתקשורת בין החברות נעשת בעיקר...

» בניית אתר לרואי חשבון

הנה משימה מורכבת, רואי חשבון בעבר לא בנו אתרי אינטרנט שכן הם פעלו בגילדה מצומצמת הקיימת עד היום, אשר לא אפשרה לפרסם בדרכים שונות, אלא התבססה על פעילות אשר גדלה מפה לאוזן. עם הזמן מקצוע החשבונאות עבר שינויים רבים, בין היתר...

» בניית אתרים - המדריך השלם

מי צריך אתר אינטרנט? כל עסק, ללא יוצא מן הכלל, צריך אתר אינטרנט כדי להתפרסם, כדי להשיג לקוחות חדשים וכדי להיות ראשון בין המתחרים בחדשנות וטכנולוגיה מפותחת.מדוע אתר אינטרנט משיג הרבה לקוחות? בימינו ניתן למצוא מחשב בכל בית,...

» חושבים לפתוח אתר אינטרנט?

לכל מי שמעוניין לפתוח אתר אינטרנט ואין לו מושג מה הולך בשוק, יכול למצוא את המאמר הזה מעניין. כיום כל אחד שמבין קצת בקוד יכול להרשות לעצמו להיות בונה אתרים. אם הוא ימצא את המעצב הנכון יכול להיות שהם יהיו צוות חזק, אבל כמוהם...

» קידום עסקי באמצעות אתר עסקי

אתר עסקי הוא חלק חשוב בצעד של הקמת עסק או חברה. אין בימינו עסקים אשר לא מחזיקים באתר אחד לפחות אשר ישרת את מטרותיהם. בניית אתרים לעסקים בהרבה מובנים הינה משהו מחייב ובעל העסק מעוניין שכרטיס הביקור הוירטואלי שלו יקדם את...

» אתר מקצועי לעסק בניית אתרים שעובדים

סביבת התחרות העסקית ברשת האינטרנט גדלה מרגע לרגע, לכן יותר עסקים וחברות נלחמים ביניהם על תשומת לבם של יותר לקוחות פוטנציאליים. הפיכת האינטרנט לסביבת בתי עסק תחרותית הביאה למגמת התפקידים בקרב חברות אינטרנט רבות המציעות...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים