איך בוחרים חלונות גג

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אבי שהרבני   
שני, 24 מאי 2010 12:16

כשמחליטים לנצל את המרחב של עליית הגג ולהפוך אותו ליחידת מגורים ... זה הזמן לחשוב על חלון גג..

חלון גג עושה את כל ההבדל בין מרחב חשוך וחם לבין מרחב מואר ומאוור.

המשמעות של פיזור חלונות בגג היא מעבר ליופי ולעיצוב המרענן.

יש לכך השפעה ישירה על רמת האקלים בתוך האזור כולו . ככל שייש יותר חלונות גג , תנועת האוויר גדלה וכך החום הרב העולה מעלה מהבית לעליית הגג משתחרר החוצה. חלונות גג לא רק שמשחררים אוויר חם החוצה, אלא, יש ביכולתם של חלונות גג להכניס אוויר רענן. הסיבה לכך היא במבנה המיוחד של חלון גג שבנוי מציר אמצעי שבו מבנה הכנף של החלון פונה בזווית מתוך הגג וכך נוצרת זרימת אוויר אל בפנים עליית הגג.

אלמנט נוסף וחשוב הוא בפיזור של האור והפצתו במרחב של עליית הגג .

שילוב שני האלמנטים הללו הם אלה שיוצרים את המקום והופכים אותו למזמין.

כידוע חלונות גג הם מוצר שמשפיע על עיצוב המרחב הפנימי של עליית הגג.

כמו כן , חלונות גג מתחברים למפלס של השיפוע בגג, דהיינו מחליפים רעפים. המשמעות היא שהחדרים חשופים לסביבה החיצונית.

אך החשוב מכל שחלון הגג יהיה איכותי. המשמעות היא בידוד מלא מניעת נזילות מים וחסימת מעבר לחום וקרינה בחורף לקור וגם בידוד אקוסטי.

חלון גג איכותי חייב ליצור הפרדה ברורה בין האקלים שבחוץ לבין האקלים בתוך הגג.

לכן, חשוב מאוד לקבל החלטה נכונה שאומרת שחלון גג חייב לעמוד במזג אוויר קשה אפילו יותר קשה מהרגיל מזה שאנו רגילים. כדי להיות בטוחים בבחירת חלון גג קודם כל מומלץ לקנות חלונות גג המיוצרים במדינות שיש להם מזג אוויר קשה. כך נוכל להיות בטוחים לגבי האטימות של חלונות גג אלו שנבחנו ונבדקו לאורך שנים במקומות שהבידוד לקור ולנזילות חייבת להיות איכותית וללא פשרות.

חלונות גג המשווקים למדינות שבהם האקלים קר וגשום מאוד, מגיעים עם מערכת של פחי מרזוב נוספים באריזה נוספת. פחי מירזוב אלה משמשים מקדם בטיחות נוסף למרזוב הרגיל. תוספת זו הכרחית ,ומערכת זו נועדה להתאים עצמה לסוג הרעף ומיקום החלון בגג, כך שההתקנה תהיה מושלמת עם הרעפים בגג והופכת להיות יחידה אחת.

פרטים אלו נראים לכאורה לא חשובים, אך הם אלה שמאריכים את חיי החלון בגג.

כמובן שהפרטים הנוגעים בבידוד ובאטימות של החלונות הגג הם החשובים ביותר, אך חשוב גם להסתכל על החלון בחלק הפנימי. לדוגמה רמת העץ של משקוף הפנימי של חלון גג. יש לבדוק שהעץ איכותי ושעבר טיפול וצביעה בלקה על בסיס מים.

 

 

כמו כן כשבאים לרכוש חלונות גג צריך לשים לב שכל האלמנטים יהיו עשויים מאלומיניום ולא מפלסטיק. כלומר, הידיות, הצירים, ברגים צריכים להיות איכותיים, אחרת לא יחזיקו מעמד לאורך זמן.

יצרני חלון גג איכותיים, נותנים מענה נכון ועיצובי גם לנושא של אביזרים נלווים לחלון גג. ניתן למצוא היום בשוק הישראלי חלונות גג עם מגוון אביזרים חשמליים לחלנות גג המגיעים כחלק אינטגרלי של החלון גג ואינם נראים כלל במסגרת המשקוף הפנימי של חלון הגג .כלומר, הם מוסתרים לחלוטין.

כמובן קיימים אביזרים לא חשמליים כמו וילון האפלה לחלון גג, וילון הצללה במגוון צבעים, תריסים.

יש לדאוג שהאביזרים יהיו ויראו איכותיים ושיהיו מקוריים של החברה היצרנית והמשווקת, ולא בייצור מקומי ורק כך ניתן לקבל אחריות מלאה שלמות המוצר ואייכותו.


www.aliat-gag.co.il
 
מאמרים נוספים :

» סקיילייט נפתח

כשאומרים לאנשים סקיילייט הם מיד חושבים על בתים יוקרתיים עם חלון גדול בגג הנפתח אל הסלון או היכל הכניסה ומאפשר לאור השמש לשטוף אותו ברכות מחממת. סקיילייט מתקשר אצלנו לבתים מרווחים ויקרים, מלאים בפינוקים, ובצדק. אבל...

» חלון לגג רעפים

גגות רעפים הם אלמנט עיצובי ואדריכלי מאוד יפה אשר יוצר אסוציאציה מיידית לכפרים שקטים הטובעים בירוק מכל עבר. גגות הרעפים נולדו באירופה כאמצעי להתמודדות עם מזג אוויר קר ומושלג, ולכן הם בנויים בצורה משופעת, כדי למנוע משלג...

» בבחירה בין חלון גג לבין בניית חלון בקוקיה

שיקולים בבחירת חלון גג במקום קוקיה.חלון גג הוא הפתרון הנכון כשיוצרים יחידת דיור בעליית הגג.חלונות גג בנויים כך שזווית הפתיחה שלהם בגג ומיקומו בשיפוע, מאפשרים ניצול טוב יותר של האוויר ושל האור שאותו מרחב זקוק לו. זאת...

» הרחקת יונים - מושגים ומונחים – עופי יונה

התחום של הרחקת יונים הינו רחב מאד ולכן ישנם מושגים ומונחים רבים ומגוונים אשר לא תמיד מובנים.במאמר זה אציין  את המונחים העיקריים בתחום זה: פעולה של מניעת כניסת יונים או הצבת מוצרים סטטיים למניעת חניית יונים על מבנים או...

» פרגולות - בטיחות ואיכות, אפשרויות והתאמה

בניית פרגולות נפוצה בארץ ובעולם מזה שנים רבות והפרגולות כבשו מקום בחצרות בתים, במרפסות ובשטחים ציבוריים. מטרת הפרגולה להעניק לנו מרחב נוחות וישיבה בחלל שמהווה שילוב של פנים וחוץ יחדיו והיא משתלבת נהדר בבניה ומעניקה ערך...
STU2

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים