שובר לפרסום בגוגלאיזה כייף שהחחורף החל

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : דנה מור   
רביעי, 16 נובמבר 2011 17:09

איזה יופי שהחורף בפתח. זוהי עונת הטיולים האמתית, שעומדת להתחיל. הכיף הכי גדול של החורף הוא לצאת לטיול או לפיקניק ביום שבת שמשית. מתכננים את המסלול מראש, עומסים את הצידה על המכונית ובשבת בבוקר יוצאים לשוט ברחבי המשעולים והפארקים של המדינה.

טיולי שבת אילו משאירים טעם לעוד, ומרוננים את הנפש, נותנים "דלק" להמשך השבוע, לשגרה ולעשייה.

השגרה והעשייה מבוססים על היכולת של הגוף לתפקד. השגרה בנויה על היכולת היומיומית שלנו להפיק  מהגוף ומעצמנו את היכולת שלנו לגדול, לגדל משפחה, לעמול ולעבוד, לנהוג, לחשוב, להתפתח.

רובנו מתייחסים לתנועה המופקת מהגוף כאל מובן מאליו. בזמן שהכל עובד כשורה ושום דבר לא "מתקלקל" אנחנו לא שמים לב עד כמה אורח החיים, המתח הנפשי, השגרה והעשייה שוחקים.

לא מעט נכתב על הצורך בפעילות פיזית. לכל הפעילויות הפיזיות היזומות יש אפקט מלכד מאד חשוב עבורנו: שחרור אנדורפינים (כמו מורפיום, עם אפקט של העלמת כאבים), המזינים את הנפש בתודעת השקט. חשים בזה במיוחד אחרי ריצה, בזמן או אחרי פעילות פיזית מאומצת.

שתי פעילויות התומכות את הגוף בצורה הכי נכונה עבורו מתקיימת בשיעורי פלדנקרייז ופילאטיס. אחרי או לפני כל פעילות פיזית מאומצת או אחרת רצוי לתת לגוף שעת התקוונות: זוהי שעה שבה הגוף מיישר קו עם היכולת שלו להפיק את התנועה  הדרושה לקיום היומיומי.

בשיעורי פילאטיס או פלדנקרייז בחיפה עושים בדיוק את זה: מביאים את הגוף ליכולת לבצע פעולות יומיומיות בלי שמשהו "מתקלקל" ובכדי שנוכל להמשיך את השגרה, לצאת לרוץ, או לפעילות מאומצת אחרת וגם בכדי שבשבת השמשית הבאה נוכל לצאת לשוט במשעולים ובפארקים של ארצנו היפה.

הכותבת:

תמר וייל, מומחית למציאת פתרונות ליצירת תנועה יומיומית בריאה באמצעות שיטת פלדנקרייז ושיעורי פילאטיס בחיפה. אם יש לך כאבי גוף, הפתרון הנכון עבורך הוא לבחור להשתתף בחוגי תנועה.


zman-tnua.co.il
 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים