שובר לפרסום בגוגלאוטומציה – מה עשינו קודם?

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אבנר כהן   
רביעי, 16 מאי 2012 11:40

כיום איננו מסוגלים אפילו לדמיין את חיינו ללא מכשירים, אשר עושים עבורנו עבודה רבה מאוד בכל תחומי החיים. אנו משתמשים במכאניקה, על מנת לסרוק עם ברקוד את המחיר של המוצר, ברפואה אנו נשתמש במכונה אשר תעזור לנו לבצע ניתוחים מורכבים ומדויקים, במפעלים התעשייתיים מכונה החליפה כמעט את כל האנשים בפעולות שפעם אהבנו לראות בסרט של צ'רלי צ'פלין בסרטו זמנים מודרנים. אחד הדברים הבודדים שיד אדם עדיין עושה הוא לעטוף אריזה של קרמבו. טרם פותחה מכונה אשר תעשה זאת במקומנו.אוטומציה מהיכן ולאן

אז התחלנו באמת בדברים הפשוטים. בחיתוך מדויק ומאסיבי, בהרמת משאות כבדים ממקום אחד למשנהו. אבל זה רק התחיל שם. האוטומציה נמצאת בחקלאות, כאשר אנו רוצים להשקות בשעות משונות של הלילה בלי צורך לקום, ברפואה – גם בבדיקות אשר פעם היו פולשניות אנו נזקקים היום לפלאי הטכנולוגיה, ובביצוע חור קטנטן אנו יכולים להכניס צינור עם מצלמה, אשר תעזור לרופא לבדוק את הבעיה אותה הוא רוצה לפתור, ולא רק.

בניתוחים אשר נזקקנו בעבר לחתוך את כל הבטן או את כל הרגל ולגרום לנזק קשה עד מאוד, היום אנו פשוט מכניסים צינור דקיק אשר הרופא באמצעות סנסורים יוכל להגיע אל המקום המדויק ואף לבצע עבודות של תיקון, עד כמה שזה יישמע מוזר.

סנסורים ותפקידיהם השונים

סנסורים, או בעברית חיישנים, יכולים לזהות שינויים בצורה מהירה ומדויקת מאוד, גם תוך כדי עבודה. בכך בעצם אחד מיתרונותיהם הגדולים. כאשר כאמור רופא יגלה בזמן בדיקה פשוטה איזשהו צורך דחוף לתיקון, הוא ידע זאת בזכות סנסורים אשר יכוונו אותו לכל שינוי שצריך. קיימים סנסורים רבים בתחום של אוטומציה ואנו נסרוק מספק חיישנים עיקריים.

  • סנסורים בוואקום ולחץ אויר – עוזרים מאוד בתחומי התעשייה השונים. כמובן שניתן לשלב צג דיגיטלי לסנסור ובכך להגיע לרמת דיוק גבוה ביותר.
  • סנסורים בעלי רגישות לטמפרטורה- שינוי של טמפרטורה בהחלט יכול להיות חשוב כאשר אנו נמצאים בפגיה. כאשר התינוקות הרכים חייבים טמפרטורה קבועה, אשר חלילה לה מלהשתנות. כאשר הסנסור ידע לזהות את השינוי בטמפרטורה הוא יפעיל מכשיר של אוטומציה אשר ישנה את הטמפרטורה.
  • סנסורים של אור ותנועה- בדוגמא פשוטה מאוד, אנו יכולים לחשוב על פנסי הרחוב, אשר יודעים מתי הם צריכים לפעול. סנסור של אור ייתן הוראה לפנס לפעול וגם להפסיק לפעול. אנו רק יכולים לנסות לדמיין את האדם אשר היה צריך לעשות זאת בצורה ידנית. כמובן שיש גם סנסור אשר יזהה תנועה וכאשר תהיה על ידו תנועה ידע לתת הוראה לפנס לפעול. אבל גם בתעשייה סנסור של תנועה יידע מתי מוצר הגיע למקום ולהורות על עבודה מולו.
  • סנסורים אולטרא סוני- חיישנים אלו משמשים למשל כאשר אנו נוסעים ברכב ועוברים לרוורס. סנסור אולטרא סוני ידע לכוון אותנו טוב יותר מאשר הראיה שלנו בהרבה מאוד פעמים.
  • סנסורים בנשימה- זהו פיתוח חדש וישראלי, אשר יכול לבדוק את הנשימה של החולה, גם בלי אמצעים פולשניים. חיישנים יכולים להגיד בכל עת מהו מצבו הנשימתי של כל חולה וחולה.


העתיד כבר כאן

אנו רואים אם כך שהשמיים הם הגבול. האדם ממציא לנו כל העת מכשירי אוטומציה חדשים, אשר עוזרים לנו בתחומים שאפילו לא חלמנו עליהם. לא עוד בדיקות פולשניות, לא עוד ניתוחים מסוכנים, הכול הופך להרבה יותר פשוט, להרבה יותר נגיש, ובסופו של דבר גם חוסך עלויות רבות מאוד. תחום אוטומציה גדל מיום ליום והשמיים הם הגבול וכך גם תחום הסנסורים. סנסורים חדשים נרתמים לתעשיות השונות ללא הפסקה. 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים